www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest Pn, 11 grudnia 2017, 04:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: FEDEX
PostNapisane: Wt, 19 wrze艣nia 2017, 18:58 
50...74 posty
50...74 posty

Do艂膮czy艂(a): N, 17 czerwca 2007, 08:34
Witam wszystkich opowiem swoj膮 dzisiejsza przygod臋
A by艂o to tak , zam贸wi艂em przez allegro DAC za kilkaset z艂otych i nieopacznie zgodzi艂em si臋 na przesy艂k臋 t膮 znakomit膮 firm膮 kuriersk膮
dzisiaj o 10.00 mam telefon od kuriera 偶e stoi pod bram膮 mojego domu i nikt mu nie otwiera ?, jakby mu kto艣 odtworzy艂 to by艂by cud bo jestem w pracy, 偶ona te偶 a dziecko w przedszkolu, a dzwoni 偶eby mu poda膰 kod do furtki to wrzuci paczk臋 do mojego ogr贸dka. Na moje oburzenie odpowiedzia艂 偶e powinienem si臋 cieszy膰 偶e zadzwoni艂 bo nie ma takiego obowi膮zku, a on ludziom stara si臋 i艣膰 na r臋k臋 a jak mi nie pasuje to mo偶e zostawi膰 paczk臋 w biurze na mojej ulicy gdzie nie tak dawno zostawia艂 przesy艂k臋.
Pro艣by 偶eby przyjecha艂 p贸藕niej bo od 14.00 ju偶 kto艣 b臋dzie w domu skwitowa艂 偶e nie b臋dzie dla mnie zmienia艂 swojej trasy i swojego harmonogramu. Jutro b臋dzie o tej samej porze a jak si臋 do niego nie dostosuje do paczka jest do odbioru w magazynie .A w og贸le to jestem arogancki i chc臋 mu dezorganizowa膰 prac臋.
To nie jest kawa艂 tylko to us艂ysza艂em
Zadzwoni艂em na infolini臋 Fedexu , niezbyt mi艂a pani, pisz臋 specjalnie z ma艂ej litery powiedzia艂a mi 偶e o co mi chodzi ?, kurier zadzwoni艂, a nie musia艂, pr贸bowa艂 znale藕膰 jakie艣 rozwi膮zanie a ja si臋 czepiam, nie ma z mojej strony ch臋ci wsp贸艂pracy, nie ma on obowi膮zku dostosowa膰 si臋 do odbiorcy, jak jest u mnie o 10.00 to moim psim obowi膮zkiem jest tam wtedy by膰.

Pozdrawiam

i bardzo polecam FEDEX
偶adna inna firma kurierska tak mi nie podnios艂a ci艣nienia , dzia艂a lepiej jak najmocniejsza kawa nawet pita z koniakiem

G贸ra

Tytu艂: Re: FEDEX
PostNapisane: Wt, 19 wrze艣nia 2017, 20:28 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 10 sierpnia 2005, 22:51
Nie mo偶esz zamawia膰 do pracy?

Sytuacja do艣膰 typowa, dlatego unikam kurier贸w jak mog臋. Chocia偶 ostatnio kupowa艂em co艣 na Allegro i mimo 偶e wybra艂em opcj臋 wysy艂ki poczt膮 sprzedawca nada艂 kurierem :roll:

G贸ra

PostNapisane: Wt, 19 wrze艣nia 2017, 21:29 
20...24 posty
20...24 posty

Do艂膮czy艂(a): Pt, 7 kwietnia 2017, 09:37
To standard od lat w pracy firm kurierskich.
Nic nowego kolega nie odkry艂.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 20 wrze艣nia 2017, 09:58 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 23 lipca 2014, 20:03
A czy kurier musi si臋 dostosowa膰 do Ciebie, dzwoni膰,? Chyba nie... Ka偶dy by tak chcia艂.
Poza tym ta firma jaka s艂aba, tak jak inne EXy wi臋c co si臋 dziwisz.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 20 wrze艣nia 2017, 23:32 
125...249 post贸w
125...249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 12 listopada 2003, 15:57
Witam!
Kurier z艂y?
To zobaczcie Poczt臋 Polsk膮!To jest dopiero dziadostwo.
Paczki rzucaj膮,t艂uk膮,cz臋sto le偶膮 na deszczu.Mnie narobili jako sprzedaj膮cemu kup臋 strat.Porozbijali mi radia.
Ostatnio kupi艂em odblokowany HDD 2,5" do laptopa dla znajomego(dupn膮艂 nagle,wi臋c trzeba by艂o kupi膰)Paczka nadana 7 czerwca dosz艂a 13 czerwca.A mia艂a i艣膰 48h.Z Lublina do Grudzi膮dza.To 艣miechu warte.Ja wszystko zamawiam kurierami i nie mam problem贸w.Za to z listonoszami,co nawet nie zatr膮bi膮 owszem.Kpina z cz艂owieka i tyle.Co pa艅stwowe,to g.... warte.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 21 wrze艣nia 2017, 07:01 
moderator

Do艂膮czy艂(a): Wt, 12 sierpnia 2003, 08:14
A ja akurat dla odmiany mam bardzo dobre do艣wiadczenia z poczt膮. Poza kolejkami przy okienku wszystko mi dzia艂a jak nale偶y, a listonosz oddaje mi list nawet jak go spotkam na spacerze w lesie.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 21 wrze艣nia 2017, 07:51 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 23 lipca 2014, 20:03
Ja r贸wnie偶 nie narzekam na PP.
Szrot majster, jak le偶膮 wg Ciebie na deszczu to z艂贸偶 sobie reklamacje.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 21 wrze艣nia 2017, 13:18 
1875...2499 post贸w
1875...2499 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 17 stycznia 2004, 22:10
Szrot majster napisa艂(a):
Za to z listonoszami,co nawet nie zatr膮bi膮 owszem.Kpina z cz艂owieka i tyle.Co pa艅stwowe,to g.... warte.

Czy ja wiem? Sam wys艂a艂e艣 mi dysk i co ? Doszed艂 szybko w dobrej kondycji a w chwili dostaczania la艂o akurat.
Zreszt膮 poza jednym oszustem na OLX czy niescis艂osci w kupowanych pzredmiotach przesylki zawsze dochodza w dobrym stanie i szybko. Moze w zawierciu s膮 porz膮dni listonosze ? A moze ja mam tylko szcz臋scie ?

G贸ra

PostNapisane: Pt, 22 wrze艣nia 2017, 19:28 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 5 pa藕dziernika 2010, 20:13
C贸偶. Z poczt膮 sprawa jest prosta. Jak si臋 przyjmuje paczk臋 pocztow膮, to roznosi toto kurier, kt贸ry dostaje kas臋 za dor臋czenie, a nie za awizo, wi臋c dzwoni, umawia si臋 itd. Jak si臋 posk膮pi i bierze si臋 list polecony, to listonosz w og贸le nie pobiera takie listu z bazy tylko od razu wystawia awizo. Takie regulacje wewn臋trzne na poczcie. Listonosz jest od noszenia list贸w, a nie targania pakunk贸w.

Z kurierami jest jeszcze prostsza - masz dok艂adnie to za co zap艂acisz. Jak zap艂acisz za dostarczenie o konkretnej porze - dostajesz o konkretnej porze. Jak wybierasz opcj臋 najta艅sz膮 - dostajesz wtedy, kiedy kurier ma po drodze...

G贸ra

PostNapisane: Pt, 22 wrze艣nia 2017, 19:54 
moderator

Do艂膮czy艂(a): Wt, 12 sierpnia 2003, 08:14
disaster napisa艂(a):
C贸偶. Z poczt膮 sprawa jest prosta. Jak si臋 przyjmuje paczk臋 pocztow膮, to roznosi toto kurier, kt贸ry dostaje kas臋 za dor臋czenie, a nie za awizo, wi臋c dzwoni, umawia si臋 itd. Jak si臋 posk膮pi i bierze si臋 list polecony, to listonosz w og贸le nie pobiera takie listu z bazy tylko od razu wystawia awizo. Takie regulacje wewn臋trzne na poczcie. Listonosz jest od noszenia list贸w, a nie targania pakunk贸w.

To nie u mnie. W Otwocku dostaj臋 do r臋ki od listonosza i wi臋ksze pakunki. Prawd臋 m贸wi膮c nie pami臋tam jak by艂o Warszawie.

G贸ra

PostNapisane: So, 23 wrze艣nia 2017, 15:30 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 10 sierpnia 2005, 22:51
U mnie na Mokotowie listonosze roznosz膮 tylko cienkie koperty. Wszelkie b膮belkowe wy艂膮cznie na awizo. Wcale mnie to nie dziwi, gdy偶 je偶d偶膮 oni rowerami i nie maj膮 miejsca na nic grubszego. Paczki z kolei roznosi inny cz艂owiek i on rzadko awizuje. Wi臋kszo艣膰 z nich zaprzyja藕ni艂a si臋 z moim psem, wi臋c ch臋tnie przychodz膮 bo mog膮 si臋 chwil臋 pobawi膰.

G贸ra

PostNapisane: So, 23 wrze艣nia 2017, 19:43 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do艂膮czy艂(a): So, 5 listopada 2005, 15:51
A u mnie (Targ贸wek/ Zacisze) zero problem贸w z pp, ostatnio syn zam贸wi艂 klawiatur臋 do PC na m贸j adres, zbieram w艂a艣nie grzyby ko艂o P艂ocka (a jest teraz tego mn贸stwo..), dzwoni kurier, 偶e stoi pod bram膮 z paczk膮 i co ma zrobi膰, ,,zostaw pan s膮siadowi pod dziesi膮tk膮'' i mi艂e s艂owa w odpowiedzi. Przy okazji si臋gaj膮c po telefon nachyli艂em si臋 stawiaj膮c wiaderko z grzybami i pod ga艂臋ziami zobaczy艂em cztery pi臋kne borowiki.

G贸ra

PostNapisane: Pn, 25 wrze艣nia 2017, 12:43 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 3 stycznia 2009, 22:41
Ja rozwi膮za艂em to inaczej.
Je偶eli chodzi o poczt臋, to wiem kt贸rzy listonosze maj膮 m贸j rejon i przekaza艂em im telefon do mnie. Jak dzwoni膮 na dzwonek a nie ma mnie w domu to dzwoni膮 na telefon i umawiamy si臋 na odbi贸r. Natomiast niekt贸rzy, jak tylko maj膮 w r臋ce przesy艂k臋 do mnie, to zanim wyjad膮 rano z magazynu to od razu dzwoni膮 si臋 upewni膰 czy zastan膮 mnie w domu. W ten spos贸b nie mam problem贸w z dostaw膮 z poczty.

Natomiast jak wysy艂am co艣 kurierem, to zawsze prosz臋 nadawc臋 aby napisa艂 wyra藕nie numer telefonu do mnie. Tedy kurier jak nie zastanie mnie w domu, oddzwania do mnie i si臋 umawiamy co od odbioru.

Pozdrawiam!

G贸ra

PostNapisane: Pn, 25 wrze艣nia 2017, 23:48 
125...249 post贸w
125...249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 10 listopada 2013, 09:36
hehe sie usmialem z tych waszych PROBLEMOW
na zgnilym zachodzie a konkretnie w UK jest jescze gorzej :D

1.jak nie odbierzesz przesylki Royal Mail to na 300 tysieczne miasto jest jeden punkt odbioru czyli dymasz samochodem pare -parenascie mil zeby odebrac ,ale zaraz zaraz zasadniczo to czekasz do soboty bo poczta jest otwarta jakos tak dziwnie ze odebrac mozesz tylko w sobote albo niedziele .
2.zaden ale to zaden kurier nie zadzwoni
3.kurierzy parcel force to w ogle dnie przyjezdzaja tylko odrazy zrzucaja paczki w loklanym post office do odbioru -i takk niezle bo mam blisko a to pakistanski biznes wiec jest czynny prawie zawsze
4.jak nie odbiore paczki z TNT to do magazynu mam 30 mil :-) i problem bo jest czynny tylko w tygodniu
5.The best jest Hermes tam w ogole nie ma opcji odbioru z magazynu dwa razy byl kurier nie dostarczyl i wio paczka wraca do nadawcy

G贸ra

PostNapisane: Wt, 26 wrze艣nia 2017, 07:12 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 3 stycznia 2009, 22:41
kyller napisa艂(a):
2.zaden ale to zaden kurier nie zadzwoni
3.kurierzy parcel force to w ogle dnie przyjezdzaja tylko odrazy zrzucaja paczki w loklanym post office do odbioru -i takk niezle bo mam blisko a to pakistanski biznes wiec jest czynny prawie zawsze
4.jak nie odbiore paczki z TNT to do magazynu mam 30 mil :-) i problem bo jest czynny tylko w tygodniu

Chodzi o to, 偶e u nas kurierom zale偶y na tym, aby klient odebra艂 paczk臋, gdy偶 kurier ma prowizj臋 od ka偶dej dostarczonej klientowi paczki. Gdy paczki nie dostarczy, to nie zarabia tyle co powinien. Zawsze przecie偶 mo偶na nie jecha膰 do klient贸w, tylko wszystko zwr贸ci膰 na magazyn z adnotacj膮, 偶e nie zastano klienta w domu.
Zatem jak kurier chce zarobi膰, to dzwoni, dwoi si臋 i troi aby klient mu podpisa艂 odbi贸r gdy偶 inaczej prowizja od dostarczenia mu ucieka.
By膰 mo偶e w UK kurierzy s膮 inaczej wynagradzania (np. maj膮 sta艂膮 pensj臋, niezale偶nie czy dostarczy paczk臋 klientowi czy nie) i to powoduje, 偶e skutki s膮 takie jak piszesz wy偶ej.
Kurier jak sama nazwa wskazuje ma dostarczy膰 mo偶liwie szybko przesy艂k臋, bo za to mu p艂ac膮 przecie偶. Inaczej ta forma transportu towar贸w straci艂aby racj臋 bytu.

Swoj膮 drog膮 to najlepiej korzysta膰 z paczkomat贸w (o ile gabaryt puszcza - waga nie gra roli). Odebra膰 sobie ju偶 mo偶na w najbli偶szym punkcie i w dogodnym terminie.
Sam korzystam z paczkomat贸w cz臋sto i g臋sto, bo jest najtaniej. U mnie w mie艣cie jest ich chyba z dziesi臋膰 i jest to b. wygodne. Przesy艂k臋 trzeba odebra膰 w przeci膮gu 48 godzin.

Pozdrawiam!

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 4 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: