www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest N, 19 listopada 2017, 13:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 53 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: N, 7 sierpnia 2016, 18:16 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): Pn, 15 maja 2006, 10:06
Ok. B臋d臋 mia艂 na uwadze :)

Jado.

Poszukuj臋: P艂ytki wzmacniacza wyj艣ciowego i reg. wzm. od generatora PG-20 (P艂 WW). Mo偶e by膰 uszkodzona, niekompletna - jak i wszelkich informacji na jej temat.
Wi臋cej info: viewtopic.php?f=25&t=33560

G贸ra

PostNapisane: Cz, 11 sierpnia 2016, 19:44 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): Cz, 2 czerwca 2011, 18:43
Czy na Wolumenie sezon og贸rkowy trwa do ko艅ca sierpnia czy d艂u偶ej?
Mam zamiar zajecha膰 do stolicy - taki ma艂y geszefcik w planach. Tak sobie my艣l臋 偶e, mo偶e by tak przy okazji zahaczy膰 o Wolumen.
Pasuje mi 21.08 br. lecz to chyba za wcze艣nie. Mo偶e lepiej na pocz膮tku wrze艣nia? Nic mnie nie pogania.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 11 sierpnia 2016, 20:28 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Tak naprawd臋 trudno powiedzie膰 - niekt贸rzy przecie偶 potrafi膮 wyjecha膰 na urlop we wrze艣niu nawet :-)
Wydaje si臋, 偶e lepiej by艂o by jednak we wrze艣niu - tylko nie wiem jak z pogod膮 - ju偶 zaczyna si臋聽robi膰 momentami jesiennie, a 偶e Wolumen pod chmurk膮, to wra偶liwy na niepogod臋. Niekt贸rzy sprzedawcy sprawdzaj膮 prognoz臋 i w zale偶no艣ci od przewidywanej pogody potrafi膮聽przyjecha膰聽lub nie. Tak wi臋c generalnie jest w tym jednak sporo loterii.
Ale zapraszam :-)

Jado.

Poszukuj臋: P艂ytki wzmacniacza wyj艣ciowego i reg. wzm. od generatora PG-20 (P艂 WW). Mo偶e by膰 uszkodzona, niekompletna - jak i wszelkich informacji na jej temat.

G贸ra

PostNapisane: So, 9 wrze艣nia 2017, 12:43 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Witam :-)

Jutro zapowiadaj膮 艂adn膮 pogod臋 - w sam raz na wizyt臋 na Wolumenie :-)
Po wakacjach chyba b臋d膮 ju偶 wszyscy sprzedawcy 8) (a poza tym 2 tygodnie la艂o, wi臋c jak podejrzewam Wolumenu praktycznie nie by艂o - nie wiem, bo te偶 nie by艂em - wi臋c teraz wszyscy b臋d膮 chcieli to nadrobi膰 swoj膮 obecno艣ci膮)
Jakby kto艣 si臋 te偶 wybiera艂, a chcia艂 si臋 spotka膰, to niech pisze na PW.

BTW: Mo偶e kiedy艣 zorganizujemy spotkanie w wi臋kszym gronie triodowicz贸w i mi艂o艣nik贸w techniki retro?

Jado.

G贸ra

PostNapisane: Pn, 2 pa藕dziernika 2017, 06:53 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do艂膮czy艂(a): So, 5 listopada 2005, 15:51
By艂em wczoraj, pe艂no 艣liwek, dobrej jako艣ci od 5z艂/kg. W drugiej alejce od ty艂u, bardziej z prawej, od kilku niedziel pojawi艂 si臋 nowy sprzedawca (a dalej, lokalizacja ta sama, handluje ,,kr贸tkofalowiec'', ma praktycznie wszystkie typowe lampy, NOS i u偶ywki, plus sprz臋t pomiarowy, ceny por贸wnywalne/minimalnie ni偶sze ni偶 na Allegro), ma na stanie dzia艂aj膮ce Bambino (gra non stop) i lampy, nowe np. EBL21 33z艂, wyb贸r innych niezbyt du偶y. S艂awka nie by艂o ale on ma ju偶 praktycznie tylko u偶ywki (i wyb贸r niewielki, u偶ywane np. 6N1P-EW schodz膮 praktycznie od r臋ki) a jedynie nowe 6AU6 w pude艂eczkach po 5z艂/szt.

G贸ra

PostNapisane: Pn, 2 pa藕dziernika 2017, 18:36 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Witam,
Ja r贸wnie偶 wczoraj by艂em - chyba ze dwie godziny 艂azi艂em :-)
Pogoda by艂a pi臋kna, ludzi mn贸stwo, to i nie chcia艂o si臋 wraca膰.
Tym bardziej, 偶e spotka艂em kilku znajomych - r贸wnie偶 z tego forum - i bardzo mi艂o si臋 rozmawia艂o.
Do kilku innych nie mog艂em podej艣膰, ale moje oczy zarejestrowa艂y ich obecno艣膰 - niestety cz艂owiek nie mo偶e si臋 (p贸ki co) rozdwoi膰.
Ja ostatnio bardziej rozgl膮dam si臋 za elementami tokarskimi ni偶 elektronicznymi ;-) - zawsze co艣, czego nie mam, a przyda艂o by si臋 - uda mi si臋 wypatrze膰 i kupuj臋. Wczoraj np. by艂y to p艂ytki do tokarskich no偶y sk艂adak贸w.

W 艣rodkowej alejce facet, kt贸ry sprzedaje i nawija transformatory (a od jakiego艣 czasu r贸wnie偶 lampy), od 2 tygodni oferuje przedwojenne Philipsy w stanie jak na moje oko - bardzo dobrym (tak si臋 nawet zastanawia艂em czy to nie jaka艣 podr贸bka - facet zdj膮艂 potem tyln膮 艣ciank臋, a w 艣rodku pi臋kne czy艣ciutkie lampy z nienagann膮 farb膮 i nadrukami - jakby ca艂y czas te radia sta艂y gdzie艣 w magazynie, zawini臋te w foli臋). Poprzednio chcia艂 750z艂, wczoraj (za inne modele) 950 i 1000z艂.
To jaka艣 nowo艣膰 na Wolumenie, bo dotychczas odbiornik贸w przedwojennych na Wolumenie raczej nie bywa艂o.
Prawdopodobnie to jednorazowa okazja - i tak ciekawe, sk膮d uda艂o mu si臋 wytrzasn膮膰 te 3 egzemplarze. Niekt贸rzy handlarze maj膮 niez艂膮 偶y艂k臋 do wyszukiwania r贸偶nych okazji :shock:

Facet z gramofonem faktycznie od kilku tygodni si臋 pojawia i ostatnio pojawi艂y si臋 u niego lampy.
Nie wiem czy zauwa偶y艂e艣, ale w bocznej alejce z prawej strony (le偶膮cej ju偶 poza obszarem placu), prostopad艂ej do Kasprowicza, tam gdzie si臋 zaczynaj膮 obszary gdzie handluj膮 indywidualni handlarze staroci od jakiego艣 czasu pojawi艂 si臋 facet, co wyprzedaje pozurtowe cz臋艣ci zamienne. Lamp nie ma, ale r贸偶ne elementy radyjek tranzystorowych posiada. Mnie akurat nic tam nie zainteresowa艂o, ale oko zarejestrowa艂o now膮 osob臋.

Jado.

G贸ra

PostNapisane: N, 22 pa藕dziernika 2017, 14:58 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Dzi艣 zn贸w by艂em, wsz臋dzie (tak偶e w autobusie, rzadko korzystam z MZK ale poprzedniego dnia wnuk ko艅czy艂 7latek i autko zostawi艂em pod jego blokiem aby nie denerwowa膰 naszej dzielnej drog贸wki, przypominam, 偶e wed艂ug Polskiego prawa powy偶ej 0,09mg/litr ,,ducha'' w wydychanym powietrzu z p艂ucek i prawko nam znika) zadziwiaj膮ca ilo艣膰 ludzi m贸wi膮cych w j臋zyku, kt贸rego uczy艂em si臋 przez kilka lat w szkole podstawowej, raczej tylko kupuj膮 a przebojem dzi艣 na Wolumenie by艂y polskie ,,kartoszki'' po 1z艂/kg. Obejrza艂em od 艣rodka dwa przedwojenne radyja u pana z trafami, stan zachowania (komplet lamp w 艣rodku) rzeczywi艣cie zadziwiaj膮cy bo, 偶e odkurzone, to oczywiste. U S艂awka lampki bezcoko艂owe jakie艣 1P4W(?), reszta jak zwykle, w 艣rodkowej alejce upolowa艂em taniutko nowe dzielone plastikowe karkasy do EI84(wzi膮艂em wszystkie), by艂y te偶, dla mnie zb臋dne (nie mam rdzeni) EI96.

G贸ra

PostNapisane: N, 12 listopada 2017, 13:36 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

U pana z trafami potencjometry niezale偶nie podw贸jne (typ Syrena/Stolica,TVlata 60-te z poziomym chassis itp) 1M/10k z wy艂膮cznikiem nowe 10z艂/szt, u S艂awka u偶ywki 6N1P (wygl膮daj膮 dobrze, dawno temu ,,troch臋'' 6N1PE-W kupi艂em, w pomiarach te偶 wysz艂y OK), ma艂o czasu mia艂em wi臋c nie zwr贸ci艂em uwagi czy E-W, cena 3z艂/szt.

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 53 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 8 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: