www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest Pn, 25 wrze艣nia 2017, 09:48

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Pn, 31 pa藕dziernika 2016, 12:32 
administrator

Do艂膮czy艂(a): N, 6 kwietnia 2003, 12:02
"Spotkania TRIODY - reaktywacja"
Pragniemy powr贸ci膰 do dawnych spotka艅 Triody.
Rozpoczynamy dzia艂ania organizacyjne.
Wydaje nam si臋, 偶e poprzednie spotkania by艂y dobrze organizowane i chcieliby艣my powr贸ci膰 do sprawdzonej formu艂y. Jeste艣my otwarci tak偶e na nowe propozycje. By艂y prezentacje, forum wymiany itp.
Nowy w膮tek na Forum by艂by wskazany aby zebra膰 opinie w jednym miejscu.
Zach臋cam do wypowiedzi i propozycji.
Tylko akceptacja tego planu oraz aktywny w nim udzia艂 i uczestnictwo doprowadzi do reaktywacji.
Przypomn臋, 偶e mamy zamiar wr贸ci膰 do poprzedniej lokalizacji (W-wa ul. Bema), spotka艅 2 x rok i odp艂atno艣ci za udzia艂.
Pozdrawiam
radioretro

G贸ra

PostNapisane: Pt, 4 listopada 2016, 21:41 
375...499 post贸w
375...499 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Pn, 20 czerwca 2011, 20:46
Ja jestem bardzo, bardzo za, czyli na tak. By艂em na tych historycznych ju偶 spotkaniach - bardzo mi si臋 podoba艂o spotka膰 tylu pasjonat贸w lamp i retroelektroniki, ogromna wiedza robi wielkie wra偶enie, prelekcje po prostu cudne, ca艂a forma tych spotka艅 by艂a 艣wietna - sprzedaj膮cy r贸wnie偶 cho膰 byli bardzo nieliczni ale w przerwach byli nieodzowni, drobne zakupy i pogadanki - przemi艂e. Pocz臋stunek, kawa, herbata baaardzo na miejscu. Koszty takich spotka艅 s膮 zawsze wiec trzeba je pokry膰 cho膰by biletami - to jest zrozumia艂e. Sto艂eczni lampowcy to do艣膰 liczne grono i je艣li tylko zbior膮 si艂y i zorganizuj膮 takie spotkanie Triody to ja przyb臋d臋 a i wszystkim polecam.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 9 listopada 2016, 21:10 
4 posty
4 posty

Do艂膮czy艂(a): Wt, 15 stycznia 2008, 20:32
Zgadza si臋, radioretro to ja - Henryk Berezowski.
Odpowiadam na liczne zapytania koleg贸w, kt贸rzy mnie nie znaj膮, kierowane do mnie prywatne.
Pozdrawiam z www.radioretro.pl

G贸ra

PostNapisane: Cz, 10 listopada 2016, 01:41 
moderator

Do艂膮czy艂(a): Pn, 30 czerwca 2003, 12:38
Mo偶e i ja bym si臋 wreszcie pofatygowa艂 :roll:

G贸ra

PostNapisane: So, 12 listopada 2016, 14:55 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 28 czerwca 2009, 00:24
admin napisa艂(a):
"Spotkania TRIODY - reaktywacja"
Pragniemy powr贸ci膰 do dawnych spotka艅 Triody.
Rozpoczynamy dzia艂ania organizacyjne.
Wydaje nam si臋, 偶e poprzednie spotkania by艂y dobrze organizowane i chcieliby艣my powr贸ci膰 do sprawdzonej formu艂y. Jeste艣my otwarci tak偶e na nowe propozycje. By艂y prezentacje, forum wymiany itp.
Nowy w膮tek na Forum by艂by wskazany aby zebra膰 opinie w jednym miejscu.
Zach臋cam do wypowiedzi i propozycji.
Tylko akceptacja tego planu oraz aktywny w nim udzia艂 i uczestnictwo doprowadzi do reaktywacji.
Przypomn臋, 偶e mamy zamiar wr贸ci膰 do poprzedniej lokalizacji (W-wa ul. Bema), spotka艅 2 x rok i odp艂atno艣ci za udzia艂.
Pozdrawiam
radioretro

Dzie艅 dobry

Prosz臋 Koleg贸w, ze strony Triody, w jej imieniu Kolega Henryk, zg艂osi艂 gotowo艣膰 przywr贸cenia kilkunastoletniej tradycji Triodowych Spotka艅 (na tych co dawniej zasadach - miejsce, "scenariusz", dwa razy w roku...) Prawie siedemset wy艣wietle艅 i dwie tylko opinie/odpowiedzi...? Zach臋cam Tych (艣rednio bywa艂o oko艂o 40 os贸b), z kt贸rymi dwa razy do roku spotykali艣my si臋 przez lata na interesuj膮cych radioretro-biesiadach aby "dali g艂os".

Pytanie : Jestem zainteresowany w aktywnej formie (uczestnictwo w Spotkaniach) reaktywacj膮 Triody ?
anka

Ps Ja jestem zainteresowany

G贸ra

PostNapisane: So, 12 listopada 2016, 20:16 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 08:33
Ja by艂em na wszystkich spotkaniach. Z ostatnich zamie艣ci艂em fotografie w serwisie Trioda.

G贸ra

PostNapisane: So, 12 listopada 2016, 20:47 
125...249 post贸w
125...249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 9 lipca 2011, 17:59
Jestem oczywi艣cie za reaktywacj膮
jozef234

G贸ra

PostNapisane: So, 12 listopada 2016, 20:51 
1 post
1 post

Do艂膮czy艂(a): Pt, 17 lipca 2015, 22:37
Witam,
Potwierdzam gotowo艣膰 udzia艂u w spotkaniu mi艂o艣nik贸w RadiaRetro i czekam na dalsze informacje, dotycz膮ce tego wydarzenia
WojtekM

G贸ra

PostNapisane: So, 12 listopada 2016, 21:05 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Cz, 8 stycznia 2009, 22:04
Witam !
Ju偶 si臋 ciesz臋 z okazji zamiaru reaktywacji spotka艅 Triody.
Uczestniczy艂em w wi臋kszo艣ci spotka艅 , z kt贸rych wraca艂em zawsze zadowolony i bogatszy o wiedz臋 w dziedzinie kt贸r膮 my tu na forum si臋 zajmujemy.
Namawiam szczeg贸lnie do zadeklarowania udzia艂u nowych uczestnik贸w forum , b臋dzie to dla nich r贸wnocze艣nie by膰 mo偶e niepowtarzalna okazja spotkania z luminarzami starej radiowej elektroniki jak P.P. Henryk Berezowski , Maurycy Bryx czy te偶 Aleksander Zawada i inni.
Fascynacja technik膮 lampow膮 wynika mi臋dzy innymi z jednego podstawowego faktu : my amatorzy potrafimy sprz臋t lampowy naprawi膰 , uruchomi膰 czego nie da si臋 powiedzie膰 o wsp贸艂czesnej technice elektronicznej opartej o czipy.
A temat贸w jest wci膮偶 bardzo du偶o , ma艂o znane s膮 radia francuskie , belgijskie , nie by艂o na forum dyskusji o lampowym sprz臋cie wojskowym z okresu wojennego i powojennego itp.
Jestem pe艂en podziwu dla Koleg贸w kt贸rzy podj臋li trud organizacji spotka艅 i mam nadziej臋 ,偶e zbierze si臋 nas dostateczne ilo艣膰 uczestnik贸w dla przeprowadzenia spotka艅.
Pozdrawiam Edward

G贸ra

PostNapisane: N, 13 listopada 2016, 01:12 
gsmok napisa艂(a):
Ja by艂em na wszystkich spotkaniach. Z ostatnich zamie艣ci艂em fotografie w serwisie Trioda.

Hmm co艣 nie mog臋 znale藕膰. http://www.trioda.com/index.php/pl/gale ... ograficzna tu nie ma na moje.

G贸ra

PostNapisane: N, 13 listopada 2016, 10:07 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 08:33
Nieuwa偶nie szuka艂e艣 :wink:
Galeria fotograficzna dotyczy sprz臋tu a nie spotka艅. Poni偶ej masz prawid艂owy odno艣nik:

http://www.trioda.com/index.php/pl/rozmaitosci-pl/ciekawe-informacje

G贸ra

PostNapisane: N, 13 listopada 2016, 15:51 
Szuka艂em tylko w galerii, przyznaj臋.

G贸ra

PostNapisane: N, 13 listopada 2016, 23:26 
4 posty
4 posty

Do艂膮czy艂(a): Wt, 15 stycznia 2008, 20:32
Witam Koleg贸w.
Spotkanie tworzymy my wszyscy.
Namawiam do aktywnego uczestnictwa tzn. zaprezentowania na spotkaniu wybranego przez siebie tematu.
Jak to wygl膮da wiedz膮 Koledzy uczestnicz膮cy w naszych spotkaniach. Wskazana prezentacja - obrazy lub film, ch臋tnie z d藕wi臋kiem. Do tematu potrzebne s膮 tak偶e eksponaty. Te mog膮 pokaza膰 tak偶e inni uczestnicy, chc膮cy uzupe艂ni膰 temat.
Prosz臋 zg艂asza膰 tutaj swoje propozycje - potrzebne 3 lub 4 tematy, wi臋c lista jest kr贸tka. Na razie mamy jeden temat:
Lampy Loewego oraz odbiorniki.
Mam kilka sygna艂贸w - np odbiorniki francuskie czy belgijskie, a tak偶e przedwojenne reklamy radiowe.
Prosz臋 tutaj zg艂asza膰 swoje konkretne ju偶 propozycje. A list臋 temat贸w poprowadz臋 dalej. Nie jest wymagana weryfikacja wyst膮pie艅, ka偶dy odpowiada za swoje dzie艂o przed wszystkimi Kolegami.
Ch臋tnie reaktywujemy tak偶e gie艂d臋 wymiany kolekcjonerskiej.
To na razie tyle.
HB

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 14:52 
100...124 posty
100...124 posty

Do艂膮czy艂(a): So, 16 stycznia 2016, 23:46
Witam koleg贸w
Jak najbardziej jestem za kontynuacj膮 spotka艅 tematycznych TRIODY. Mam ch臋膰 zacz膮膰 w nich uczestniczy膰. Wszystkie tematy by艂y ciekawe, chocia偶 znam je jedynie z opis贸w na forum. Te spotkania s膮 tym bardziej ciekawe im wi臋cej da si臋 obejrze膰. Jak najwi臋cej eksponat贸w, dokumentacji, zdj臋膰, film贸w. Trudno mi zaproponowa膰 jaki艣 rozs膮dny temat, poniewa偶 jestem pocz膮tkuj膮cym pasjonatem lamp. Ale przyszed艂 mi do g艂owy pomys艂 z otwartym konkursem dla wszystkich uczestnik贸w. Ka偶dy ch臋tny m贸g艂by "przytarga膰" jeden egzemplarz swojego radia do konkursu. Temat konkursu: odbudowa, replika, renowacja. Uczestnik przedstawi艂 by stan odbiornika przed i po tych zabiegach. Jury ocenia艂oby stopie艅 w艂o偶onej pracy i efekt finalny. W jury Panowie Maurycy Bryx, Henryk Berezowski. Dla zwyci臋zcy drobna nagroda .

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 15:45 
50...74 posty
50...74 posty

Do艂膮czy艂(a): Wt, 21 pa藕dziernika 2014, 23:40
Witam kole偶e艅stwo !
Propozycja odno艣nie reaktywacji spotka艅 Triody od ostatniego spotkania na TAK.
Generalnie wszyscy uczestnicy Triody to go艣cie z dusz膮 pasjonata,elektroniki.
Je艣li mog臋 zabra膰 g艂os w dyskusji nad projektem to mam nieskromne marzenie,
o rozwarzenie w dyskusji sprawdzonego projektu /kontakt贸w pomiedzy rzesz膮 pasjonat贸w,
kt贸ry uda艂 si臋 organizatorom trasy ecobike EV Green Velo nieca艂y rok temu , a jest
to oprogramowanie , adroida na smartfony dla uczestnik贸w i hobbyst贸w trasy.do
kontakt贸w pomiedzy sob膮 /medialny kontakt na bie偶膮co/z ka偶dego miejsca.
Wi臋c marzy mi si臋 taki kontakt pomiedzy uczestnikami Triody po reaktywacji wyprzedza
to jako艣膰 kontakt贸w o jedn膮 epok臋 - st膮d warto temat poruszy膰 / tu nie ma ukrytych
koszt贸w jak to bywa w ka偶dej reklamie, a mo偶e i sama UE stwierdzi /ciekawy projekt/!!
Pozdrawiam dalnica

Za艂膮czniki:
biupol gazeta 002.jpg
biupol gazeta 002.jpg [ 492.13 KiB | Przegl膮dane 26701 razy ]
G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: