www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest So, 16 grudnia 2017, 19:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Wt, 7 czerwca 2016, 08:43 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 30 marca 2011, 14:02
....komu z zacnego towarzystwa obi艂 si臋 o oko wska藕nik 40 punktowy. Bo mam zamiar zrobi膰/przerobi膰 na NIXIE. UL1970 x 3 to by by艂a monstrualna koby艂a :lol:
salut
A.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 8 czerwca 2016, 14:35 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

ankowalik napisa艂(a):
....komu z zacnego towarzystwa obi艂 si臋 o oko wska藕nik 40 punktowy. Bo mam zamiar zrobi膰/przerobi膰 na NIXIE. UL1970 x 3 to by by艂a monstrualna koby艂a :lol:
salut
A.
czyli +80 tranzystor贸w
i 32 diody :shock:

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 czerwca 2016, 07:20 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 12 lipca 2015, 16:05
A nie lepiej IN9 czy IN13? Jeszcze da si臋 gar艣ciami kupi膰 mo偶e nie na Allegro, nie w PL ale mo偶na i cena rozs膮dna (przelewy SEPA podpowiem tak samo kosztowne ja te krajowe a przeksi臋gowanie trwa do nasennego dnia roboczego typowo, pisz臋 przelewy bo polski PayPal strzeli艂 sobie samob贸ja za wy艂udzanie "danych wra偶liwych" przez nowego operatora transakcji bankowych - i s艂usznie zosta艂 zbanowany przez banki i u偶ytkownik贸w).

Nie wiem czy da rad臋 zrobi膰 jako tako dzia艂aj膮ce multipleksowanie na lampach NIXIE. Przyda艂yby si臋 drivery 74141 z zatrzaskiem.
Obecnie to najszybciej i najpro艣ciej jest mikrokontroler z przetwornikiem A/D albo jeszcze lepiej jakie艣 PLD i zaprojektowa膰 od zera przetwornik A/D (super dok艂adny by膰 nie musi) plus dekoder.

Wbrew wszelkim utyskiwaniom na wt贸rny analfabetyzm w elektronice wywo艂any mikroprocesorami to w tym przypadku to naprawd臋 jedynie s艂uszna droga.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 czerwca 2016, 15:12 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): N, 20 lipca 2008, 11:06
Studi, prosze Cie... http://pclab.pl/news69983.html

鈥"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 czerwca 2016, 16:08 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 10 sierpnia 2005, 22:51
TooL46_2 napisa艂(a):

Poza tym PayPala zawsze mo偶na do艂adowa膰 zwyk艂ym przelewem. Nigdy to nie trwa艂o wi臋cej ni偶 2 dni w moim przypadku.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 czerwca 2016, 18:06 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

brys napisa艂(a):
TooL46_2 napisa艂(a):

Poza tym PayPala zawsze mo偶na do艂adowa膰 zwyk艂ym przelewem. Nigdy to nie trwa艂o wi臋cej ni偶 2 dni w moim przypadku.

Skoro rozwija si臋 tak pi臋knie temat, to w Caracas dobre zbiory banan贸w :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: N, 12 czerwca 2016, 08:28 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Po namy艣le: 4 x Lm 3914, 24 tranzystory i ponad 40 diod. Problem rozwi膮zany ale to nie banany. Pomy艂ka! Rw臋 sobie w艂osy. TO BY艁Y KOKOSY :oops:

G贸ra

PostNapisane: Pn, 13 czerwca 2016, 10:41 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

TooL46_2
Najbardziej rozbrajaj膮ce jest w nim to zdanie:

Cytuj:
Pozostaje wi臋c by膰 zadowolonym, 偶e firma PayPal w miar臋 szybko zareagowa艂a na sprzeciw internaut贸w

Ku藕wa no wg tego "artyku艂u" szybcy s膮 - praktycznie dwa miesi膮ce. Zablokowana kasa na blisko tydzie艅 bo tak "szybko dzia艂a艂" bank podejrzanej firemki kt贸ra 偶膮da艂a pe艂nego dost臋pu do kont kontrahenta. Bank na dodatek dla kt贸rego nie by艂o dost臋pnej opcji przelewu ekspresowego.
Na szcz臋艣cie do europejskich kraj贸w s膮 przelewy SEPA. Szybsze od PayPal'u. Bo najp贸藕niej nast臋pnego dnia roboczego s膮 na koncie odbiorcy pieni膮dze.

A najlepsze jest to i偶 NADAL nie ma szybkiego do艂adowania jak to dawniej by艂o. Jest opcja do艂aduj z po艣rednictwem Trustly. Lista dost臋pnych bank贸w jest b. uboga.

Ca艂y ten artyku艂, wr贸膰 sponsorowany marketingowy be艂kot ma zatrze膰 niesmak po tym jak PayPal postanowi艂 g艂臋biej si臋gn膮膰 do naszych kieszeni, sorry kont.

G贸ra

PostNapisane: Pn, 13 czerwca 2016, 17:40 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Robi sie off-top, ale nie moge sie powstrzymac... Mam nadzieje, ze moderator/admin wybacza.

Zainteresowalem sie sprawa PayPal'a bo dotyka mnie Ona, kiedy musze wyslac pieniadze do PL, wiec dlatego po przeczytaniu
stdi napisa艂(a):
PayPal (...) s艂usznie zosta艂 zbanowany przez banki i u偶ytkownik贸w
postanowilem sie upewnic bo szykuje mi sie kolejny przelew. I jakos nigdzie nie znalazlem informacji o 'banie' PayPala samego w sobie przez banki... Znalazlem natomiast, ze forma przelewow ekspresowych przy posrednictwie Trustly zostala zablokowana przez PKO i kilka innych http://antyweb.pl/paypal-banki-doladowania-psd2/#. Wiec swiadomie albo nieswiadomie wprowadziles mnie w blad; nawet jesli wysle pieniadze, to odbiorca w dalszym ciagu bedzie w stanie przelac pieniadze na swoje konto w normalny sposob.

Ponadto:
stdi napisa艂(a):
praktycznie dwa miesi膮ce
jakos mi sie nie dodaje.
pclab.com napisa艂(a):
Pod koniec kwietnia(...) od 30 maja (...)
Oraz, czy moglbys podac jakies zrodlo na potwierdzenie tego:
stdi napisa艂(a):
Lista dost臋pnych bank贸w jest b. uboga.

鈥"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: Pn, 13 czerwca 2016, 18:04 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

TooL46_2 napisa艂(a):
Znalazlem natomiast, ze forma przelewow ekspresowych przy posrednictwie Trustly zostala zablokowana przez PKO i kilka innych http://antyweb.pl/paypal-banki-doladowania-psd2/#.

Z ca艂kiem d艂ugiej listy polskich bank贸w po zmianie operatora by艂y tylko 4 na li艣cie.
Obecnie to co jest to nadal u艂amek liczby bank贸w jakie by艂y dost臋pne.

TooL46_2 napisa艂(a):
Wiec swiadomie albo nieswiadomie wprowadziles mnie w blad; nawet jesli wysle pieniadze, to odbiorca w dalszym ciagu bedzie w stanie przelac pieniadze na swoje konto w normalny sposob.

Pomijasz czas, kt贸ry jest bardzo istotny. SEPA jest szybsze. Do艣wiadczy艂em do艂adowania via przelew po 5 dniach roboczych plus ile艣 tam godzin roboczych PayPal zauwa偶y艂 艣rodki. Dla mnie jest to nieakceptowalne. A ju偶 skandalem by艂o to i偶 bank niedost臋pny dla opcji przelewu ekspresowego.

TooL46_2 napisa艂(a):
Ponadto:
stdi napisa艂(a):
praktycznie dwa miesi膮ce
jakos mi sie nie dodaje.
pclab.com napisa艂(a):
Pod koniec kwietnia(...) od 30 maja (...)
Oraz, czy moglbys podac jakies zrodlo na potwierdzenie tego:
stdi napisa艂(a):
Lista dost臋pnych bank贸w jest b. uboga.

Nie pod koniec kwietnia ale wcze艣niej bo pod koniec wrze艣nia to wrzawa o nielegalne 偶膮danie podania wszystkich danych autoryzacyjnych dla dost臋pu do kont ju偶 ucich艂a. Ponadto p贸艂tora miesi膮ca temu sko艅czy艂 si臋 kwiecie艅.
Aktualnie Pay-Pal aby udost臋pni膰 us艂ug臋 wygodnego do艂adowania zmuszony by艂 wr贸ci膰 do po艣rednictwa dawnego operatora szybkich p艂atno艣ci DotPay co pokazuje i偶 Trustly nie zmienia艂o swoich zap臋d贸w do nieograniczonego dost臋pu do kont. Jest to kolejny po艣rednik (za darmo us艂ug nie 艣wiadczy). Lista bank贸w jest dost臋pna od r臋ki w serwisie PayPal:
Alior Bank, Millenium Bank SA, Bank BPH, iPKO, mBank, Deutsche Bank, Getin Bank, ING BankOnLine, Inteligo, Bank Pekao, Zachodni WBK. W sumie skromniutka lista w por贸wnaniu do tego jaka by艂a do kwietnia. Przewa艂 nie wyszed艂 a PayPal rozpaczliwie pr贸buje odzyska膰 klient贸w zreszt膮 nie pierwszy raz. Kilka lat temu przegi臋li z bandyckimi prowizjami - na ebay.de wtedy masowo znik艂a mo偶liwo艣膰 regulowania p艂atno艣ci przez PayPal - u偶ytkownicy portalu nie akceptowali PayPal'a. Za艣 nasze banki r贸wnie bandycko 艂ami膮c prawo bankowe zmusza艂y do drogich klasycznych przelew贸w mi臋dzynarodowych na terenie europejskiej unii bankowej (w ramach tej unii nie stosuje si臋 przelew贸w zagranicznych realizowanych przez nieliczn膮 grup臋 po艣rednik贸w pobieraj膮cych wysokie prowizje a i czas realizacji transakcji jest d艂ugi).

Ponadto jest jeszcze drobna r贸偶nica. Ty wysy艂asz do Polski pieni膮dze. Masz inne warunki 艣wiadczenia tej us艂ugi ni偶 np. ja tu w Polsce.

G贸ra

PostNapisane: Pn, 13 czerwca 2016, 19:44 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

stdi napisa艂(a):
Pomijasz czas, kt贸ry jest bardzo istotny. SEPA jest szybsze. Do艣wiadczy艂em do艂adowania via przelew po 5 dniach roboczych plus ile艣 tam godzin roboczych PayPal zauwa偶y艂 艣rodki. Dla mnie jest to nieakceptowalne. A ju偶 skandalem by艂o to i偶 bank niedost臋pny dla opcji przelewu ekspresowego.
Nie pomijam. Dyskutuje tylko z Twoim twierdzeniem, gdzie stwierdziles, ze
stdi napisa艂(a):
PayPal (...) s艂usznie zosta艂 zbanowany przez banki i u偶ytkownik贸w
podczas gdy tylko jakas czesc ich biznesu zostala 'obcieta', i to czesc ktora, z mojego punktu widzenia, jest zupelnie nieistotna. Rozumiem, ze dla Ciebie tak, ale piszac, ze to caly PayPal zostal zbanowany wprowadziles mnie w blad.

Ponadto, przedstawilem Ci juz, ze zmienili podejscie: nie poltora miesiaca temu a 30 maja. Oczywiscie, obraz ich marki na pewno na tym ucierpial, ale czy to jest jednak powod, by wyglaszac takie kategoryczne stwierdzenia? Pod rozwage.

EOT z mojej strony.

鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: Wt, 14 czerwca 2016, 13:17 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Poza tym w USA negroamerykan贸w bij膮 :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: Wt, 14 czerwca 2016, 13:48 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 07:33
Do rzeczy Panowie :!:

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 22 czerwca 2016, 16:57 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Na kr贸tko OT
PayPal. 呕egnam si臋 z niesolidn膮 firm膮 na dodatek wymuszaj膮c膮 nieautoryzowany dost臋p do karty / konta. Zrobi艂em b艂膮d pr贸buj膮c zap艂aci膰 za zakup na Ebay'u, 艢rodk贸w na PayPal a偶 nadto, ale nie, 偶膮da obowi膮zkowego przywi膮zania karty p艂atniczej (po co?????). Inaczej widzi tylko 10% 艣rodk贸w na koncie PayPal. M贸j bank (mBank) s艂usznie nie zezwala na przypisanie karty do konta PayPal pocz膮wszy od zmiany operatora. Tak wi臋c, 偶egnamy PayPal. Pazerno艣膰 i ch臋膰 wy艂udzania kwot (no bo po co potrzebne jest powiazanie kart - by omin膮膰 autoryzowanie transakcji), niestety nie pop艂aca. Teraz tylko pozostaje czeka膰 oko艂o 8 - 10 dni na to by wr贸ci艂y 艣rodki jakie mia艂em na koncie PAyPal (tyle trwa ich przelew z ich nowego podejrzanego banku). Niby PAyPal si臋 chwali 偶e mBank jest na li艣cie bank贸w z kt贸rych mo偶na przela膰 szybko 艣rodki, niestety nie jest to prawda, pr贸bowa艂em - transakcja jest odrzucana przez bank.
Koniec OT.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 22 czerwca 2016, 22:03 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

No i jak tu w mord臋 wspomaga膰 uk艂ady lampowe :lol:
O czym donosi 艂acz膮cy sie z Wami w b贸lu
Andre'

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: