www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest N, 19 listopada 2017, 09:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Wt, 29 sierpnia 2017, 22:18 
50...74 posty
50...74 posty

Do艂膮czy艂(a): Pn, 6 lipca 2015, 22:43
Szukam schematu, w planach wykonanie kopii.

Marshall JCM800 combo

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 30 sierpnia 2017, 03:30 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 19 sierpnia 2008, 12:42
Kolega bulabla robi艂 co艣 na ten kszta艂t. Poszukaj na forum w k膮ciku gitarowym "mini bulabla". Na jakim艣 rosyjskim forum jest du偶y w膮tek z procesu tworzenia takiego piecyka (link do forum w "naszym" w膮tku).

EM84 Valvo

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 30 sierpnia 2017, 18:46 
375...499 post贸w
375...499 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 11 listopada 2009, 23:51
Witam , tutaj link do mojego projektu .
http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=31293

Je偶eli chodzi o schemat to wydaje mi si臋 偶e dalej jest nieosi膮galny - ale nie jest to du偶y problem . Wzmacniacz to mesa single rev 1/2 ze zmienion膮 ko艅c贸wk膮 i fx loopem . Pr贸bowa艂em z kilku dost臋pnych zdj臋膰 rozrysowa膰 ca艂y wzmacniacz , ale mam ich za ma艂o i za ma艂o dok艂adne . Je偶eli chodzi o rusk膮 stron臋 to go艣膰 nie udost臋pnia schematu - sam skopiowa艂 ten wzmacniacz od a do z . Pisa艂em do go艣cia ale nie odpisywa艂 . Ja wykona艂em projekt z dost臋pnych materia艂贸w i zdj臋膰 , gra bardzo dobrze , wi臋cej do domu nie trzeba :) . Zasilacz wydaje si臋 by膰 podobny do znanych z singla czy duala - v1 i v2 zasilane zapewne dc , mo偶e i 12v - ja tak zrobi艂em w swoim projekcie . Tak patrz膮c na zdj臋cia i warto艣ci element贸w blisko fx loopa to mo偶e on by膰 podobny do p臋tli z bogner贸w ( soldano decatone czy jet city j22 ) . Relay z p臋tli najprawdopodobniej bypasuje tylko wej艣cia send return - ale nie jestem pewien - na pewno tak jest naj艂atwiej - ja zrobi艂em tak jak w dualu omijaj膮c ca艂膮 p臋tl臋 . Zastanawiam si臋 nad korekt膮 ustawienia push , nie za bardzo mi si臋 podoba - jakie艣 takie p艂askie brzmienie z tych warto艣ci mesa single rev2 . Aha zapomina艂em doda膰 kana艂 mod to na pewno 100% z duala ale vintage ma zmienione pres na podw贸jnym potku i zapewne nie prze艂膮cza potencjometru mi臋dzy NF a korektorem , a wybiera kt贸r膮 po艂贸wk臋 potencjometru dla danego ustawienia ma bra膰 czy 100k czy 22k zapewne taki potencjometr tam siedzi - te偶 proste rozwi膮zanie . Ja si臋 nie bawi艂em i zrobi艂em co艣 na podobie艅stwo single rev2 . Na zdj臋ciach orygina艂u wida膰 podw贸jny potencjometr pres . Jak wiadomo mod/vint odcina lub dodaje NF - ciekawostka w mesie mark 5 dodali modyfikacj臋 xtrem kt贸ra jest tylko i wy艂膮cznie ingerencj膮 w NF :) . Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: Cz, 31 sierpnia 2017, 21:28 
50...74 posty
50...74 posty

Do艂膮czy艂(a): Pn, 6 lipca 2015, 22:43
Dzie艅 dobry!
Super Ci to wysz艂o, tak jak ju偶 pisa艂em wcze艣niej. Masz mo偶e projekt takiej p艂ytki pcb? Mo偶na by prosi膰 wraz ze schematem? Wykona艂bym sobie identyczny. By艂bym bardzo wdzi臋czny.
Pozdrawiam, Maciej

Marshall JCM800 combo

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Google [Bot] i 4 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w