www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest N, 17 grudnia 2017, 14:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: N, 8 pa藕dziernika 2017, 17:22 
15...19 post贸w
15...19 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 13 czerwca 2010, 22:07
Witam

Wczoraj trafi艂 w moje r臋ce telewizor Stadion 4 produkcji RFT Rafena. Odbiornik jest w bardzo dobrym stanie i w zwi膮zku z tym zamierzam go uruchomi膰. Zanim jednak si臋 za to zabior臋 chcia艂bym zdoby膰 do niego schemat a z tym mam problem. W sieci znalaz艂em za to sporo na temat bardzo podobnego ( przynajmniej z wygl膮du ) Stadiona 2 i w zwi膮zku z tym mam do Was pytanie : czy te wersje r贸偶ni艂y si臋 jako艣 znacz膮co ? Czy mog臋 pos艂u偶y膰 si臋 schematem Stadiona 2 ??

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowied藕 i pozdrawiam,
Micha艂

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 8 listopada 2017, 07:12 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do艂膮czy艂(a): So, 5 listopada 2005, 15:51
Mo偶esz, nikt ci nie zabroni...wszystko zale偶y od poziomu twojej wiedzy w temacie TV, do艣wiadczonemu elektronikowi wystarczy w zasadzie katalog z oznaczeniem wyprowadze艅 lamp na cokole, TV z ,,tamtych lat'' w zasadzie by艂y krojone podobnie, polskie zunifikowane (okres ok. 1968-1980) mo偶na by艂o w zasadzie naprawia膰 wed艂ug jednego schematu. Powodzenia. Dodam tylko, ze TV niepolskie lampowe s膮 tanio do upolowania bo raczej niewielu je zbiera.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 listopada 2017, 20:01 
15...19 post贸w
15...19 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 13 czerwca 2010, 22:07
Witam

Dzi臋kuj臋 za odpowied藕. TV ju偶 naprawiony. Uszkodze艅 nie by艂o zbyt wiele - wystarczy艂a wymiana kilku kondensator贸w papierowych w uk艂adzie odchylania pionowego i wzm. m.cz. fonii. Schemat od Stadiona 2 pasuje, jedyn膮 r贸偶nic膮 jak膮 zauwa偶y艂em jest zastosowanie innego kineskopu - Stadion 2 wed艂ug schematu ma zastosowany kineskop AW53-88 lub B53 G2 a m贸j Stadion 4 ma B59 G2. Opr贸cz tego zauwa偶y艂em brak lampy PC96 oraz wsp贸艂pracuj膮cych z ni膮 element贸w na p艂ytce m.cz. fonii, wygl膮da to na rozwi膮zanie fabryczne bo na p艂ytce nie ma 艣ladu lutowania tych element贸w.

Pozdrawiam,
Micha艂

G贸ra

PostNapisane: So, 11 listopada 2017, 08:41 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do艂膮czy艂(a): So, 5 listopada 2005, 15:51
Ot: mi臋dzy Ametystem 1011 a 1012 te偶 tylko r贸偶nica w kineskopie, drugi mia艂 cal wi臋kszy, schemat ten sam; na schemacie Neptuna 107 (mam dwa) na schemacie drugi stopie艅 toru pcz. zast膮piony zwor膮 (brak lampy EF183, filtra i kilku element贸w RC, to by艂 lampowy szesnastocalowy TV ,,tani, dla ludu pracuj膮cego'' ale pami臋tam, 偶e w Warszawie czu艂o艣膰 by艂a ca艂kowicie wystarczaj膮ca, lata temu kilka naprawia艂em, schemat to dok艂adnie A1012) a oba moje maj膮 ten stopie艅 na p艂ytce Z-13, wida膰 wtedy w WZT szyli z tego co mieli. Pozdrawiam.

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: