www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest N, 19 listopada 2017, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Dzia艂 zablokowany Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Pn, 21 listopada 2016, 22:42 
125...249 post贸w
125...249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 12 listopada 2003, 15:57
Witam!
Wk艂adki nie kupisz a jakby to b臋dzie SZAJS!!!
To by艂y takie badziewia jak nasze Uk-4 czy UF-50.Wtedy stosowano s贸l Seignetta,czyli winian sodowo-potasowy.Ta substancja,ch艂on膮c wilgo膰 rozsypuje si臋 w proszek.Poza tym te wk艂adki psu艂y plyty,przez ogromny nacisk.Tak wi臋c"gra nie warta 艣wieczki".To tak jakby kupi膰 opony do malucha z 1973 roku nowe-po tylu latach nadaj膮 si臋,ale na opa艂 czy(jak teraz modne) do "utylizacji"(a i tak,jak si臋 nazbiera podpal膮-taki zasrany kraj :twisted: )Mo偶esz kupi膰 myd艂o z epoki Gom贸艂ki :D -ale czy to si臋 do czego艣 nadaje :?: -chyba do muzeum(jako 5-6 letni szczyl widzia艂em u mojej 艢.p. S膮siadki takie myd艂a,kupione kr贸tko po wojnie iu trzymane"na mole".Nie mia艂o to ani piany ani zapachu-by艂o jak kamie艅,zreszt膮 ta s膮siadka my艂a si臋 we wojn臋 myd艂em z ludzi wyrabianym przez profesora Spannera w Gda艅sku,co opisano w "Medalionach" Zofii Na艂kowkiej-to przera偶aj膮ca paranoja i ciemnota)
Nie kupuj czasem syfu z gie艂dy czy allegro,bo wpieprzysz kas臋 w kana艂 :!: :!: :!: :!: :!: .
Kup tak jak pisa艂em i przer贸b mocowanie(zrobisz z blaszki mosi臋偶nej) i radio i gramofon b臋d膮 jak 50 lat temu.

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 09:15 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 22 lutego 2006, 05:06
Czwasc
Szrot majster, czy jest choc szansa, abys zachowal poziom swoich wypowiedzi na poziomie 7 klasy ?
Jezyk Polski jest tak bogaty, ze mozna wszystko opisac bez "laciny kuchennej" i jezykow obcych.
Pozdrowienia

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 17:48 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Pt, 19 lutego 2016, 21:14
E tam , bez przesady to chyba nie forum polonistyczne ...Poza tym kolega Szrot majster jako jedyny z kilku uczestnik贸w w 2 tematach wni贸s艂 co艣 konstruktywnego i pomocnego w podj臋tym temacie.Mnie ten j臋zyk absolutnie nie przeszkadza a wr臋cz przeciwnie wnosi troch臋 ,,egzotyki,, w dyskusj臋.I ten w膮tek nazw臋 go osobisto-historyczny mnie bardzo zainteresowa艂 ch臋tnie bym kontynuowa艂,pozdrawiam wszystkich.Tomek :roll: :roll: :roll:

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 18:27 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Czesc
Masz racje, to nie forum polonistyczne.
Na kazdym forum jak i w towarzystwie obowiazuja pewne zasady zachowania. Jezeli ktos ich nie przestrzega, to znaczy ze ma problem, albo nie uwaza nas wszystkich za godne towarzystwo. Na pewno jednak to nie jest "egzotyka" tylko braki w dobrym wychowaniu. Ja w kazdym razie takiej egzotyki nie uznaje.
Z "egzotycznym" powazaniem/

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 18:33 
125...249 post贸w
125...249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 12 listopada 2003, 15:57
Vic384 napisa艂(a):
Czwasc
Szrot majster, czy jest choc szansa, abys zachowal poziom swoich wypowiedzi na poziomie 7 klasy ?
Jezyk Polski jest tak bogaty, ze mozna wszystko opisac bez "laciny kuchennej" i jezykow obcych.
Pozdrowienia

Witam!
Ciekawe dlaczego jeste艣 w Toronto a nie w Polsce,skoro tak bardzo kochasz mow臋 Polsk膮.Mo偶e uczysz tam j臋zyka polskiego?
Poza tym, bardzo jestem ciekaw jak tam u Ciebie ze znajomo艣ci膮 angielskiego i francuskiego.Napisz prosz臋 par臋 post贸w w tych j臋zykach. Oczekuj臋 dyskusji, ale fachowej.Napisz co艣 o radiach niemieckich czy skandynawskich a mo偶e polskich (Ale poprawn膮 polszczyzn膮, bardzo prosz臋)
Pozdrawiam pi臋kn膮 Kanad臋 i Kanadyjczyk贸w.
Szrot Majster

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 18:39 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 5 kwietnia 2015, 20:08
Masz racj臋, Vic384.
I ja popracuj臋, 偶eby moje posty mia艂y wi臋ksz膮 warto艣膰.
Cytuj:
Napisz co艣 o radiach niemieckich czy skandynawskich

Napisa艂bym po lokalnemu-lyry, klunkry, chynchry, lumpy, barach艂o, badziew.

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 19:35 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 07:33
Prosz臋 o zachowanie spokoju, powr贸t do tematu i nieco wi臋cej luzu :wink:

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 19:39 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Cz, 17 czerwca 2010, 12:29
Szrot majster napisa艂(a):
Nie kupuj czasem syfu z gie艂dy czy allegro,bo wpieprzysz kas臋 w kana艂
kogigogi napisa艂(a):
Mnie ten j臋zyk absolutnie nie przeszkadza a wr臋cz przeciwnie wnosi troch臋 ,,egzotyki,, w dyskusj臋.
Jak nadajecie na tych samych falach i tego typu komunikacja Wam odpowiada, to kontynuujcie na pw. Dla mnie akurat Trioda zawsze by艂a miejscem kt贸re ka偶demu bez wstydu mog艂em poleci膰. Teraz ta "egzotyka" mnie zra偶a.
kogigogi napisa艂(a):
I ten w膮tek nazw臋 go osobisto-historyczny mnie bardzo zainteresowa艂 ch臋tnie bym kontynuowa艂
No kogo jak kogo, ale autora to chyba powinien interesowa膰 :mrgreen:

Pozdrawiam
Staszek

G贸ra

PostNapisane: Wt, 22 listopada 2016, 20:03 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Czesc
Szrot Majster. Widze ze jestes zawistny, ze mieszkam w Kanadzie, ale moge Cie pocieszyc, mieszkam juz w Polsce od dwu lat.
Jezeli chodzi o nauczanie, to tak, prowadzilem zajecia, ale z fizyki i metalurgii stopow. Chyba wiesz co to np: hastelloy czy stellit.
Jezyk angielski znam na tyle, ile mozna znac po 30 latch pobytu i pracy w srodowisku angielskim. Francuskiego nie znam, moze "kilka" wyrazow, ale jak przez pewien czas bylem w Montrealu, to bardziej potrzebny mi byl rosyjski, a nie francuski czy angielski.
O radiach nie moge pisac, bo sie nie znam na nich, no, moze troche na temat wojskowych z serii "R", jak 105 czy 800 i cos posrodku.
Do rzeczy: widze, ze potrafisz pisac bez upiekszania "lacina". Tak trzymaj ! !
Pozdrowienia

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Dzia艂 zablokowany Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 4 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: