www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest 艢r, 22 listopada 2017, 00:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Dzia艂 zablokowany Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 艢r, 28 wrze艣nia 2016, 21:38 
125...249 post贸w
125...249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 12 listopada 2003, 15:57
Witam!
Ja w Warszawie by艂em 2 czy 3 razy w ca艂ym swoim 33 letnim 偶yciu.Ostatni raz w 1999 roku i wtedy by艂em w muzeum techniki.Nie fotografowa艂em,bo i tak nie by艂o mnie sta膰 na jakikolwiek aparat.Mia艂em Polaroid,do kt贸rego nie kupowa艂em klisz(nie by艂o mnie na nie sta膰-jako 7 letni szczyl mia艂em radzieck膮 Smien臋 8M,kt贸r膮 zakatowa艂em i wyrzuci艂em).Widzia艂em wiele eksponat贸w,ale co z tego jak w okropnym stanie i "martwych".By艂em te偶 w 2014 roku w muzeum techniki w Berlinie i to by艂o "co艣".Tam by艂y samoloty,silniki okr臋towe,elektroniki by艂o te偶 pe艂no m.in......lampowe komputery,wraz z monitorami i drukarkami kart perforowanych.By艂y odrestaurowane stare samochody,by艂 nawet Trabant.By艂o te偶......przeci臋te laserem BMW.Potem by艂em w Muzeum Morskim w Karlskronie i tam by艂 ca艂y u-boot,pi臋knie odrestaurowany,wyszorowany i odmalowany z ca艂ym wyposa偶eniem.W Europie historii uczy si臋 w muzeach,nie g艂upot z ksi膮偶ek(kiedy by艂a bitwa pod Grunwaldem czy kiedy Sobieski czy inne,bezwarto艣ciowe rzeczy i wydarzenia)Mnie fascynowa艂a(do dzi艣) historia najnowsza typu:Lenin,Bierut,Hitler,interesuj臋 si臋 tym co by艂o prze艂omowe dla nowego 艣wiata)W podstaw贸wce mnie za to gnojono,niszczono,wystawiano mi jedynki za n.p. samodzielnie wykonany odbiornik detektorowy(by艂o to 2 czy 3 klasie-odbiornik by艂 w pude艂ku po serze i gra艂 na s艂uchawce W-66).Wykona艂em pi臋kny model skrzy偶owania drogowego na diodach LED-wtedy do艣膰 drogich,by艂o to polutowane(dosta艂em za to dw贸j臋,bo nie wykona艂em zgodnie z programem,czyli nie przyklei艂em 偶ar贸weczek od latarki plastelin膮 i nie pomalowa艂em ich farbk膮 plakatow膮 :evil: )
W tej szkole dopieprzono mi mocno(najbardziej dokucza艂 ksi膮dz),nie chodzi艂em na religi臋(jestem ateist膮) za co ho艂ota dokucza mi do dzi艣(nawet jak biegam(oczywi艣cie w "firmowym""markowym" stroju,schludny,czysty),to r贸偶ne g艂upki jad膮 starymi zdezelowanymi busikami i tr膮bi膮 na mnie :evil: )Oni za艣 pij膮 mamroty pod sklepem i pal膮 papierosy,jeden za drugim(ja nie palilem NIGDY-wiedzia艂em zawsze,偶e ko艅czy si臋 to w dole na cmentarzu).Cz臋艣膰 koleg贸w ju偶 nie 偶yje(a mieli po 20-30 lat-zapili si臋 na 艣mier膰-niekt贸rzy pili na koniec denaturat i w膮chali butapren.).
Teraz cz臋艣膰 tego dziadostwa ma g艂upie dzieci i dosta艂o 500+(zdegeneruj膮 si臋 do reszty-a dobrze,mniej do utrzymania dla GOPS-u :D )
Mamy chodzi膰 do ko艣cio艂a i ogl膮da膰 seriale,popijaj膮c piwo z proszku i denaturatu?Tak staniemy si臋 krajem trzeciego 艣wiata.A KA呕DA ALE TO KA呕DA z艂ot贸wka wydana na ko艣ci贸艂 czy 500+ idzie w b艂oto.G艂upich ludzi idzie "z艂apa膰 za ryj" i tyle.Prosta logika.
Muzeum Techniki trzeba ratowa膰,bo za par臋 lat dzieci nie b臋d膮 wiedzia艂y jak 偶y艂o pokolenie ich rodzic贸w(czyli moje),dziadk贸w i pradziadk贸w.B臋d膮 potrafi艂y tylko gra膰 na xbox ONE i klika膰"lajki",wykorzystuj膮c 20GB na miesi膮c.Ro艣nie pokolenie g艂upk贸w i mato艂贸w(widz臋 dzieci,co nie potrafi膮 polutowa膰 wtyczki RCA czy DIN,albo wykr臋ci膰 numeru tarcza numerow膮-to by艂a codzienno艣膰 mojego dzieci艅stwa)
OPAMI臉TAJMY SI臉,BO ZGINIEMY!!!

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Dzia艂 zablokowany Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 4 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: