www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest 艢r, 26 kwietnia 2017, 04:16

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 205 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Cz, 30 lipca 2015, 12:53 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Cz, 17 czerwca 2010, 13:29
My艣la艂em te偶 o takiej konstrukcji i na dobr膮 spraw臋, jest ona nawet 艂atwiejsza do wykonania. Zastopowa艂a mnie rzecz banalna. Nie mog艂em znale藕膰 w okolicy porz膮dnych, kalibrowanych podk艂adek, a o mniejszej ilo艣ci potrzebnego materia艂u ju偶 te偶 wspomnia艂em. Jak nie patrze膰, to moim celem jest co艣 w ten dese艅: http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... oerg-3.htm

G贸ra

PostNapisane: So, 1 sierpnia 2015, 21:17 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

22 - 560pF:-). Fotki w poniedzia艂ek.

G贸ra

PostNapisane: So, 1 sierpnia 2015, 21:45 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): 艢r, 22 lutego 2006, 06:06
Czesc
Taka przekladnie tarciowa bedzie raczej trudna do zrobienia w domu. No, jak sie ma precyzyjna tokarke, to inna sprawa. Mimo wszystko latwiej zrobic
10 x przekladnie planetarna na kulkach z lozyska. No I wystarczy "byle jaka" tokarka, byle dzialala.
Pozdrowienia

G贸ra

PostNapisane: Pn, 3 sierpnia 2015, 07:25 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

I obiecane fotki. Jaszcze troch臋 pracy b臋dzie potrzeba przy szczeg贸艂ach. Na razie brak ogranicznik贸w obrotu i w kra艅cowych po艂o偶eniach zwiera. Chyba te偶 nie obejdzie si臋 bez przek艂adni, bo rotor jest do艣膰 ci臋偶ki i przewa偶a. Mo偶liwe, 偶e spr贸buj臋 dorobi膰 przeciwwag臋, to wtedy mo偶e by膰 bez przek艂adni. Pojemno艣膰 minimalna 22pF, a maksymalna w zale偶no艣ci od ustawienia, mo偶na podci膮gn膮膰 troch臋 ponad 600pF, jednak to ju偶 na granicy styku p艂ytek. Optymalne jest 550pF.

Za艂膮czniki:
DSCN0729.JPG
DSCN0729.JPG [ 113.16 KiB | Przegl膮dane 1016 razy ]
DSCN0733.JPG
DSCN0733.JPG [ 125.87 KiB | Przegl膮dane 1016 razy ]
DSCN0740.JPG
DSCN0740.JPG [ 109.26 KiB | Przegl膮dane 1016 razy ]
DSCN0742.JPG
DSCN0742.JPG [ 117.43 KiB | Przegl膮dane 1016 razy ]
G贸ra

PostNapisane: Pn, 17 kwietnia 2017, 19:27 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): Pn, 15 maja 2006, 11:06
Hey,
Kolego Staszku :-)
Jak tam prace nad regenem?
Temat si臋 tak ciekawie zapowiada艂 - a dwa lata juz zlecia艂y ;-)
Mo偶e i g艂o艣nik ju偶 gotowy?

Jado.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 21 kwietnia 2017, 14:42 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Witam,
c贸偶, czasem priorytety si臋 zmieniaj膮... na stole warsztatowym w piwnicy mo偶e ju偶 grzyby rosn膮. Dawno dane mi by艂o tam zagl膮dn膮膰 :(
Projekt zapowiada艂 si臋 ciekawie, ale w trakcie wy艂膮czono ostatni nadajnik 艣redniofalowy w okolicy i troch臋 mnie to zniech臋ci艂o. Nie oznacza to, 偶e porzuci艂em budow臋 i od czasu do czasu co艣 tam d艂ubn臋. W skrzynce kt贸r膮 zamierza艂em u偶y膰 na g艂o艣nik zrobi艂em zasilacz :). Ze wzgl臋d贸w bezpiecze艅stwa u偶y艂em zacisk贸w w bakelicie zamiast mosi臋偶nych co troch臋 zburzy艂o mi koncepcj臋 frontu odbiornika. Trzeba od nowa przemy艣le膰 wygl膮d radia aby si臋 艂adnie komponowa艂 z zasilaczem.

Ju偶 pokazywa艂em, ale wrzuc臋 jeszcze raz jak to wysz艂o.
Za艂膮cznik:
DSCN2782.JPG
DSCN2782.JPG [ 118.3 KiB | Przegl膮dane 270 razy ]
Za艂膮cznik:
DSCN2775.JPG
DSCN2775.JPG [ 131.09 KiB | Przegl膮dane 270 razy ]

Kto wie, mo偶e wpis Kolegi Jado zmobilizuje mnie do dzia艂ania.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 21 kwietnia 2017, 18:30 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Witam, witam :-)

Jak grzyby jadalne, to mo偶e warto do tej piwniczki zagl膮dn膮膰? ;-)
Zasilacz to podstawa dzia艂a艅 radioamatorskich - skoro ju偶 jest i dzia艂a, to dobrze by艂o by mu znale藕膰 zaj臋cie jakie艣 :-)
W wypadku du偶ych napi臋膰, to jednak chyba wa偶niejsze jest bezpiecze艅stwo od wygl膮du - zreszt膮 bakelit by艂 stosowany od zarania radiotechniki, wi臋c nie ma tutaj 偶adnego z艂amania regu艂.
Zmiana koncepcji w trakcie robienia to si臋 te偶 cz臋sto zdarza - gorzej jak trzeba robi膰 wszystko od nowa, bo pope艂nili艣my jaki艣 kardynalny b艂膮d - ale im wi臋ksze do艣wiadczenie, tym mniej takich b艂臋d贸w robimy ;-)
Zaciski mosi臋偶ne te偶 pewnie si臋 gdzie艣 przydadz膮- w starych radiach z lat 20-tych prawie ka偶dy element by艂 wyposa偶ony w takie zaciski - transformator, g艂o艣nik, agregat, uziemienie, antena...itd.... Co艣 si臋 znajdzie.

Ja ostatnio te偶 jakby troch臋 nabra艂em ch臋ci do lamp - za spraw膮 nowego zasilacza, kt贸ry robi臋 (ju偶 jest sko艅czony elektrycznie i mechanicznie, zosta艂y jeszcze prace nad skalowaniem miernik贸w tablicowych i skalami oraz napisami "mosi臋偶nemi").
Jak b臋dzie ju偶 ca艂kiem sko艅czony, to postaram si臋 zamie艣ci膰 relacj臋 z budowy :-)

Wr贸ci艂em te偶 do do艣wiadcze艅 z antenami ferrytowymi - nawin膮艂em cewk臋 na antenie zrobionej z kubk贸w F-82, czeka jeszcze na nawini臋cie druga antena z艂o偶ona z wi臋kszych rdzeni pier艣cieniowych (o nieznanych parametrach) i zobaczymy co z tego wyniknie.
Na razie przetestowa艂em 3 antenowe rdzenie ferrytowe i nie ma mi臋dzy nimi jaki艣 kosmicznych r贸偶nic - by膰 mo偶e jest to te偶 sprawa odbiornika, kt贸ry ma swoje niedoci膮gni臋cia i mog膮 one przewa偶a膰 nad parametrami anteny.
Inna sprawa, 偶e na falach 艣rednich (bo na takich robi臋 do艣wiadczenia) mamy do czynienia z do艣膰 cz臋stym zanikiem fal i r贸偶nice w odbiorze na ka偶dej z testowanych anten bardziej wynikaj膮 z owych zanik贸w ni偶 z si艂y sygna艂u z samej anteny (zanim zd膮偶臋 prze艂o偶y膰 anten臋 i j膮 pod艂膮czy膰 ju偶 stacja zmienia si艂臋 sygna艂u).
Mimo to - w warunkach warszawskich, w bloku - jestem w stanie odebra膰 kilkana艣cie stacji radiowych na odbiorniku o bezpo艣rednim wzmocnieniu korzystaj膮c tylko z anteny ferrytowej.
Tak wi臋c co艣 si臋 jeszcze na tych 艣rednich dzieje :-) A wczoraj z艂apa艂em nawet jak膮艣 polskoj臋zyczn膮 stacj臋 religijn膮 (zdaje si臋 Radio Biblijne czy co艣 w tym stylu). Ciekawe kto to finansuje i prowadzi?

staku napisa艂(a):
Kto wie, mo偶e wpis Kolegi Jado zmobilizuje mnie do dzia艂ania.

No - mam tak膮 nadziej臋 ;-)
Kiedy艣 by艂 tu jeszcze kolega HaMar i razem we tr贸jk臋 inspirowali艣my si臋 wzajemnie w konstrukcjach staroradiowych.
Zauwa偶y艂em, 偶e od czasu do czasu musz臋 zrobi膰 "co艣 fizycznego" w sensie pi艂owania, wiercenia, lutowania kabli, itp....co w miar臋 sprawnie i szybko jest w stanie powsta膰, bo projekty na komputerze s膮 takie niefizyczne (cho膰 cz臋sto bardzo czasoch艂onne).
A urz膮dzenia staroradiowe znakomicie si臋 do tego nadaj膮 ;-)
Inna sprawa 偶e cz艂owiek wci膮偶 uzupe艂nia i poszerza sw贸j warsztat o nowe narz臋dzia i przyrz膮dy pomiarowe, i czasami ma ch臋膰 sprawdzi膰 jak z ich pomoc膮 b臋dzie si臋 dan膮 robot臋 wykonywa艂o.
Musz臋 przyzna膰, 偶e jestem bardzo zadowolony z efekt贸w pracy moich nowych narz臋dzi ;-)
Ty Staszku, te偶 dysponujesz nielichymi technologiami (co wy偶ej wida膰 w tym w膮tku) i umiej臋tno艣ciami, i warto by je od czasu do czasu wykorzysta膰.
Konstrukcje mog膮 by膰 coraz pi臋kniejsze :-)

Jado.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 21 kwietnia 2017, 19:36 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 28 pa藕dziernika 2008, 13:43
Witam, zasilacz ca艂kiem 艂adnie wyszed艂 koledze a co do zacisk贸w to podsy艂am fotk臋 radia z 1925 roku, zaciski bakelitowe zastosowali, a budowa膰 co艣 tam zawsze warto, projekt wsp贸lny, ja nawija艂em cewki, pozdrawiam Hieronim.

Za艂膮czniki:
DSC09611[1].JPG
DSC09611[1].JPG [ 588.36 KiB | Przegl膮dane 222 razy ]
DSC09612[1].JPG
DSC09612[1].JPG [ 578.64 KiB | Przegl膮dane 222 razy ]
G贸ra

PostNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 15:17 
375...499 post贸w
375...499 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 14 pa藕dziernika 2003, 18:04
To chyba jaki艣 "szkolny" odbiornik ?:)

G贸ra

PostNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 19:11 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Witam, szkolny to ten na dole :D nad tym na g贸rze trzeba by艂o si臋 troch臋 napracowa膰 :D .

Za艂膮czniki:
DSC09625[1].JPG
DSC09625[1].JPG [ 572.97 KiB | Przegl膮dane 133 razy ]
DSC09630[1].JPG
DSC09630[1].JPG [ 581.79 KiB | Przegl膮dane 133 razy ]
G贸ra

PostNapisane: So, 22 kwietnia 2017, 22:21 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Jado napisa艂(a):
A wczoraj z艂apa艂em nawet jak膮艣 polskoj臋zyczn膮 stacj臋 religijn膮 (zdaje si臋 Radio Biblijne czy co艣 w tym stylu). Ciekawe kto to finansuje i prowadzi?
Mo偶liwe, 偶e z艂apa艂e艣 jak膮艣 audycj臋 radia "TWR". Uda艂o mi si臋 ich namierzy膰 kiedy艣 przypadkiem na R311. Wytrzyma艂em do ko艅ca audycji i na ko艅cu powiedzieli kto i co nadaje.

Detektor Kraza 艂adny, te偶 kiedy艣 sobie co艣 podobnego wyrze藕bi臋, ale to kiedy艣 :wink: . Dzi臋ki za o艣wiecenie w kwestii zacisk贸w.
Jak si臋 tak zastanowi膰, to w czasie kiedy nic si臋 nie odzywa艂em co艣 tam jednak podzia艂a艂em.
Za艂膮cznik:
DSCN2855.JPG
DSCN2855.JPG [ 1.17 MiB | Przegl膮dane 107 razy ]
Okazuje si臋, 偶e 2呕27艁 doskonale pracuje w miejscu UX-301 :D . Mo偶na podpiera膰 si臋 schematami bazuj膮cymi na tych lampach. Przetestowa艂em je w Freshmanie Masterpiece z doskona艂ym rezultatem, wi臋c mo偶e zamiast regena zrobi膰 TRFa? No ba! Ale do budowy tego偶 radia kupi艂em te偶 12呕1艁. Kt贸re lepsze? Regena na nich te偶 zrobi艂em i dzia艂a fajnie. Za艣 dylemat.
Uda艂o mi si臋 naby膰 fajne s艂uchaweczki, tote偶 parcie na budow臋 g艂o艣nika nieco zel偶a艂o.
Za艂膮cznik:
DSCN2858.JPG
DSCN2858.JPG [ 1.16 MiB | Przegl膮dane 107 razy ]

Generalnie przy tego typu zabawch trzeba albo i艣膰 nieco na kompromis, albo uzbroi膰 si臋 w spor膮 dawk臋 cierpliwo艣ci.
Banalny przyk艂ad - ogranicznik otwarcia klapy.
Za艂膮cznik:
DSCN2860.JPG
DSCN2860.JPG [ 572.57 KiB | Przegl膮dane 107 razy ]

Takie co艣 jest nie do kupienia, co zaj臋艂o mi sporo czasu aby si臋 o tym przekona膰. Koniec ko艅c贸w kupi艂em "co艣" i dopiero frezer w miar臋 przystosowa艂 to do moich wyobra偶e艅. Takie durne czasy, 偶e niby wszystko jest, ale jak trzeba co艣 konkretnego to nic nie ma.

Pozdrawiam
Staszek

G贸ra

PostNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 18:36 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

kraz napisa艂(a):
Witam, szkolny to ten na dole :D nad tym na g贸rze trzeba by艂o si臋 troch臋 napracowa膰 :D .

Witam,
Pi臋kna robota :-) Jak widz臋, istnieje podziemny nurt radii kolekcjonerskich (niewidoczny zbytnio na Triodzie) tworzonych przez grono sympatyk贸w dawnej radiotechniki. To ju偶 drugi egzemplarz radia kolekcjonerskiego - bardzo dopracowanego wizualnie - jaki widz臋.
Czy jest tego wi臋cej?
Jak rozumiem, ka偶dy element zosta艂 wytworzony r臋cznie - jak za dawnych czas贸w bywa艂o - nie s膮 to dawne, oryginalne elementy?
Kto jest projektantem tych urz膮dze艅? Czy mo偶e to wsp贸lny projekt uczestnik贸w?
Mam nadziej臋, 偶e odbiera tak jak wygl膮da? ;-)

staku napisa艂(a):
Jak si臋 tak zastanowi膰, to w czasie kiedy nic si臋 nie odzywa艂em co艣 tam jednak podzia艂a艂em.

A widzisz :-)
staku napisa艂(a):
Mo偶liwe, 偶e z艂apa艂e艣 jak膮艣 audycj臋 radia "TWR". Uda艂o mi si臋 ich namierzy膰 kiedy艣 przypadkiem na R311. Wytrzyma艂em do ko艅ca audycji i na ko艅cu powiedzieli kto i co nadaje.

A tak - rzeczywi艣cie tak si臋 na ko艅cu nazwali, bo akurat trafi艂em na ko艅c贸wk臋 ich nadawania. Potem stacja si臋 wy艂膮czy艂a.
Czyli jednak mo偶na nadawa膰 po polsku na 艣rednich?... Mo偶na :-)
Jest te偶 na 艣rednich jaka艣 stacja angloj臋zyczna nadaj膮ca (lub retransmituj膮ca) program z Anglii (lub wysp Brytyjskich), kt贸ra w sposobie prowadzenia przypomina jako 偶ywo dawne radio Luxemburg. Niestety 艂api臋 toto tylko na superheterodnie z anten膮 ramow膮, a na moim testowym o bezpo艣rednim wzmocnieniu ju偶 nie. Mo偶e kwestia selektywno艣ci, bo to niedaleko ko艅ca skali, a tam mamy rusk膮, siln膮 stacj臋 kt贸ra prawdopodobnie zag艂usza ow膮 angielsk膮 stacj臋.

staku napisa艂(a):
Uda艂o mi si臋 naby膰 fajne s艂uchaweczki, tote偶 parcie na budow臋 g艂o艣nika nieco zel偶a艂o.

S艂uchaweczki zacne - wygl膮daj膮 jak przedwojenne, ale kabel co艣 za nowy ;-) Chyba, 偶e by艂 wymieniany?
Ja mam bardziej wsp贸艂czesne s艂uchawki radiotelegrafisty, kupione z demobilu wojskowego - ale graj膮 jak ta lala :-) Czu艂e bardzo.
Jedyny mankament tych s艂uchawek to to, 偶e po pewnym czasie uszy zaczynaj膮 bole膰 od bakelitu :?
Tote偶 ostatnio pod艂膮czy艂em Irysa jako wzmacniacz do mojego testowego odbiornika - jest wygodniej i mo偶na w razie czego podkr臋ci膰 g艂o艣no艣ci膮, je艣li stacja jest cicha.
Tak wi臋c zacny g艂o艣nik te偶 mo偶e mie膰 zastosowanie ;-)

staku napisa艂(a):
Generalnie przy tego typu zabawach trzeba albo i艣膰 nieco na kompromis, albo uzbroi膰 si臋 w spor膮 dawk臋 cierpliwo艣ci.
Banalny przyk艂ad - ogranicznik otwarcia klapy.

No - jak sam sobie czego艣 nie zrobisz, to trudno o gotowca, kt贸ry by podpasowa艂. A zak艂ady nie chc膮 si臋 bawi膰 w nietypowe, jednostkowe zam贸wienia - st膮d wida膰 og艂oszenia o nawini臋cie cewek wzbudzenia g艂o艣nik贸w drutem 0,07, dorobienie jaki艣 detali, ga艂ek, itp....
Czasami problem jest w tym, 偶e dawnych materia艂贸w, z kt贸rych mo偶na by co艣 zrobi膰 brakuje - dobrego bakelitu, trolitu, preszpanu, drut贸w w bawe艂nie, lic...itd, itp....
Ale jak kolega Hieronim pokaza艂 - jak si臋 chce, to mo偶na? Mo偶na ;-)

Jado.

G贸ra

PostNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 19:52 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Jado napisa艂(a):
S艂uchaweczki zacne - wygl膮daj膮 jak przedwojenne, ale kabel co艣 za nowy ;-) Chyba, 偶e by艂 wymieniany?
Hej!
No s艂uchawki to musz臋 sam przyzna膰, 偶e by艂 to strza艂 stulecia :D . Pozbywaj膮cy si臋 twierdzi艂, 偶e s膮 NOS i chyba nie 艣ciemnia艂, z tym, 偶e na m贸j gust s膮 ju偶 powojenne. Wszystko sprawia wra偶enie, 偶e pochodzi z jednej fabryki i tego samego czasu.
Za艂膮cznik:
DSCN2859.JPG
DSCN2859.JPG [ 778.25 KiB | Przegl膮dane 53 razy ]

Bardzo jestem ciekaw radii pokazanych przez Kraza. Faktycznie, niewiele o tych projektach wiadomo a szkoda. No chyba, 偶e trzeba by膰 cz艂onkiem jakiej艣 grupy. Mnie szczeg贸lnie zainteresowa艂 agregat z tego detektora. Jak by艂 robiony? Pomy艣la艂em i odnalaz艂em w piwnicy szcz膮tki Detefonu kt贸ry kiedy艣 wykopa艂em jak jeszcze szwenda艂em si臋 z wykrywk膮. Jest w tych szcz膮tkach agregat i mo偶e uda si臋 go reanimowa膰, albo chocia偶 rozebra膰 i podpatrze膰. Przy okazji znalaz艂em zapomniany materia艂 nadaj膮cy si臋 na front takiego detektorka.
Za艂膮cznik:
DSCN2873.JPG
DSCN2873.JPG [ 328.25 KiB | Przegl膮dane 53 razy ]

Wygl膮da od spodu jak tekstolit na papierze a druga strona czarna b艂yszcz膮ca.

Pozdrawiam
Staszek

G贸ra

PostNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 20:30 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Witam, s艂uchawki kolegi staku to chyba wojenny produkt, a trafiaj膮 si臋 jeszcze stany magazynowe ale to nie u nas, trzeba by szuka膰 na rynku niemieckim, u nas to same 艣rumpki mo偶na dosta膰, co do radyjka to jest wsp贸lny projekt polskiej grupy GFGF , tych radyjek takich samych powsta艂o 10 szt i przy takim projekcie ju偶 trzeba i艣膰 na kompromisy, i cz臋艣ci zamawia膰 u drobnych rzemie艣lnik贸w lub kupowa膰 ju偶 gotowe tak jak gniazdka radiowe, ale pomys艂y by艂y czerpane z dawnych element贸w i z dawnych radyjek, ale jak by kto艣 chcia艂 robi膰 indywidualnie to nic trudnego, trudno艣膰 sprawia tylko dost臋pno艣膰 maszyn, przy takich projektach trzeba by膰 tokarzem i mie膰 tokark臋, by膰 stolarzem i mie膰 frezark臋, heblark臋 i pilark臋, 艣lusarzem i mie膰 wiertark臋 sto艂ow膮 i wiele innych narz臋dzi no i ch臋ci :D , przydaje si臋 filozofia "przyda si臋" co do niekt贸rych materia艂贸w, nie s膮 to tanie rzeczy, (ja 偶eby dorobi膰 nakr臋tk臋 kupi艂em gwintownik za 80 z艂)przepraszam ale co艣 wi臋cej napisz臋 w tygodniu i porobi臋 troch臋 fotek, po prawo orygina艂 a po lewo toczy艂em ju偶 sam ale nie mam czasu dopracowa膰 bo jest par臋 drobnych kosmetycznych b艂臋d贸w, pozdrawiam Hieronim.

Za艂膮czniki:
DSC09631[1].JPG
DSC09631[1].JPG [ 592.18 KiB | Przegl膮dane 39 razy ]
DSC09632[1].JPG
DSC09632[1].JPG [ 585.83 KiB | Przegl膮dane 39 razy ]
G贸ra

PostNapisane: N, 23 kwietnia 2017, 20:55 
375...499 post贸w
375...499 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 4 sierpnia 2007, 23:09
staku napisa艂(a):
Hej!
No s艂uchawki to musz臋 sam przyzna膰, 偶e by艂 to strza艂 stulecia :D . Pozbywaj膮cy si臋 twierdzi艂, 偶e s膮 NOS i chyba nie 艣ciemnia艂, z tym, 偶e na m贸j gust s膮 ju偶 powojenne. Wszystko sprawia wra偶enie, 偶e pochodzi z jednej fabryki i tego samego czasu.

S艂uchawki faktycznie fajne.
Podejrzanie wsp贸艂cze艣nie wygl膮da mi izolacja na wewn臋trznych przewodach. Przy wej艣ciu do s艂uchawek zamiast oplotu jest termokurczka ? :shock:

staku napisa艂(a):
Pomy艣la艂em i odnalaz艂em w piwnicy szcz膮tki Detefonu kt贸ry kiedy艣 wykopa艂em jak jeszcze szwenda艂em si臋 z wykrywk膮.
Staszek

To dopiero mo偶na nazw膰 "strza艂 stulecia" :lol:

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 205 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Bing [Bot] i 1 go艣膰

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: