www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest Pn, 11 grudnia 2017, 04:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2015, 07:50 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 07:33
Witam,
W zwi膮zku ze spor膮 liczb膮 wniosk贸w o moderacj臋, kt贸re pojawiaj膮 si臋 w moim Panelu Moderatora i korespondencj膮 prywatn膮 od U偶ytkownik贸w wyra偶aj膮cych zaniepokojenie, 偶e ich uwagi nie s膮 uwzgl臋dniane w postaci moich ingerencji we wskazanych przez nich w膮tkach chcia艂bym podkre艣li膰, 偶e:

1. Nie ignoruj臋 偶adnego - powtarzam - 呕ADNEGO - wniosku o moderacj臋. Ka偶dy wniosek czytam i szczeg贸艂owo analizuj臋.

2. Brak dzia艂ania dotycz膮cego okre艣lonego zg艂oszenia nie jest przejawem mojego samozadowolenia z funkcjonowania Forum, lecz wynika z nast臋puj膮cych przes艂anek:

a) zg艂oszenie nale偶y do grupy powtarzaj膮cych si臋 zg艂osze艅, kt贸re przechowuj臋 i za艂atwiam "hurtowo" co jaki艣 czas np. niekt贸re zg艂oszenia o nie dzia艂aj膮cych linkach,

b) zg艂oszenia s膮 bardzo "subiektywne" np. komu艣 nie podoba si臋 avatar innego u偶ytkownika lub jego podpis. S膮 oczywi艣cie sytuacje szczeg贸lne, ale elementy profilu w zasadzie s膮 prywatn膮 spraw膮 konkretnego U偶ytkownika i nie czuj臋 si臋 upowa偶niony do pouczania go jak "ma si臋 ubiera膰".

c) zg艂oszenia maj膮 charakter nieuprawnionej ingerencji w zamierzone i zgodne z regulaminem Forum dzia艂anie innego U偶ytkownika. Przyk艂adem s膮 zg艂oszenia o scalanie post贸w, z kt贸rych wida膰 ewidentnie, 偶e pisz膮cy je U偶ytkownik rozdzieli艂 je celowo.

d) celowo unikam wprowadzania poprawek, kt贸re dotycz膮 jednej wypowiedzi i mog膮 by膰 przyczyn膮 du偶ej awantury na Forum. S膮 np. zg艂oszenia dotycz膮ce nierozs膮dnej wypowiedzi, po kt贸rej toczy si臋 ju偶 normalna kulturalna dyskusja. Zdarza艂y mi si臋 sytuacje, gdy po kilkukrotnym zg艂oszeniu konieczno艣ci moderacji 艂ama艂em si臋 i ingerowa艂em, po czym osoba, kt贸rej wypowied藕 moderowa艂em czu艂a si臋 ura偶ona i ca艂a awantura zupe艂nie niepotrzebnie rozpoczyna艂a si臋 od nowa.

e) nie zgadzam si臋 z podan膮 przyczyn膮 zg艂oszenia. Tak, tak - to mi si臋 zdarza. Nie twierdz臋, 偶e zawsze mam racj臋, ale tak dzia艂a mechanizm Forum. Gdybym musia艂 si臋 ze wszystkimi uwagami zgadza膰, to funkcja Moderatora nie mia艂a by sensu i ka偶dy by m贸g艂 edytowa膰 posty swojego oponenta.

f) nie mog臋 tak po ludzku zrozumie膰 o co w konkretnym zg艂oszeniu chodzi.

g) z mojej winy, np. czasami zdarza mi si臋 skasowa膰 z rozp臋du czyje艣 zg艂oszenie i nie jestem w stanie go odtworzy膰 albo uznaj臋, 偶e nie ma potrzeby ingerencji cho膰 taka potrzeba istnia艂a.

Podsumowuj膮c - dzi臋kuj臋 wszystkim U偶ytkownikom dbaj膮cym o prawid艂owe funkcjonowanie Forum, przepraszam zawiedzionych, kt贸rych uwagi nie zosta艂y uwzgl臋dnione i apeluj臋 o najwa偶niejsz膮 rzecz w 偶yciu - rozs膮dek i wi臋cej "luzu" i tolerancji dla otoczenia :) .

G贸ra

PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2015, 19:42 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 2 kwietnia 2005, 20:42
Proste pytanie: Czy odkopywanie w膮tku sprzed dekady i dopisywanie w nim nic nie wnosz膮cego posta kwalifikuje si臋 do moderacji?

G贸ra

PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2015, 20:17 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

To zale偶y, czy to komu艣 naprawd臋 strasznie przeszkadza :wink: (nawi膮zuj臋 do podsumowania w moje pierwszej wypowiedzi)

G贸ra

PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2015, 20:29 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Robi si臋 burdel na pierwszej stronie dzia艂u forum. To chyba wystarczaj膮cy pow贸d.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2015, 20:42 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 5 pa藕dziernika 2010, 20:13
Napisa艂em d艂ugi post, ale przypomnia艂em sobie m膮dr膮 rad臋 jak膮 da艂 mi kiedy艣 m贸j bezpo艣redni prze艂o偶ony.
Skasowa艂em go wi臋c i napisz臋 tylko to co widz臋 - nasze forum umiera. W tym kontek艣cie wasze motywacje przy obs艂udze zg艂osze艅 s膮 bez znaczenia.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 3 kwietnia 2015, 07:31 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Thereminator napisa艂(a):
Robi si臋 burdel na pierwszej stronie dzia艂u forum. To chyba wystarczaj膮cy pow贸d.

Czy naprawd臋 nie ma mo偶liwo艣ci przekazania odpowiedzi bez tak emocjonalnego podej艣cia :? . To zdanie, inaczej sformu艂owane mog艂o by膰 przecie偶 elementem naszej dyskusji, z kt贸rej co艣 by mog艂o wynikn膮膰. A tak, jak rozumiem, zadaj膮c pytanie mia艂e艣 na nie odpowied藕 nie podlegaj膮c膮 dyskusji - po co je wi臋c zadawa艂e艣 :( .

Przekaza艂em informacj臋 dotycz膮c膮 moich "zaleg艂o艣ci" moderacyjnych g艂贸wnie dlatego aby nie pisa膰 o tym w indywidualnych postach na PW do ca艂ej grupy U偶ytkownik贸w, a nie dlatego aby prowadzi膰 w tym w膮tku jakiej艣 przepychanki :wink: .

Zapraszam Koleg贸w tak bardzo zatroskanych poziomem Forum i jego upadkiem, aby swoje zatroskanie przekuli w czyn udzielaj膮c si臋 w formie kulturalnych wypowiedzi w dzia艂ach tematycznych :) .

Przypominam r贸wnie偶 o mo偶liwo艣ci za艂o偶enia w艂asnej Grupy i dzia艂u tematycznego na Forum widocznego tylko dla cz艂onk贸w Grupy. S膮dz臋, 偶e to mo偶e by膰 bardzo ciekawe do艣wiadczenie dla wszystkich, kt贸rzy nie poznali jeszcze urok贸w moderowania i pr贸b godzenia cz臋sto wzajemnie sprzecznych wymaga艅 niezadowolonych U偶ytkownik贸w.

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 kwietnia 2015, 21:22 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

gsmok napisa艂(a):
Zapraszam Koleg贸w tak bardzo zatroskanych poziomem Forum i jego upadkiem, aby swoje zatroskanie przekuli w czyn udzielaj膮c si臋 w formie kulturalnych wypowiedzi w dzia艂ach tematycznych :) .

A czym偶e innym, ni偶 upadkiem forum, jest tolerowanie przez administracj臋 temat贸w takich jak ten: viewtopic.php?f=49&t=29254 ?

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 12:35 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Ano w艂a艣nie zg艂osi艂em osobi艣cie ten w膮tek do moderacji.
W jej ramach zosta艂 przeniesiony do dzia艂u dyskusje og贸lne.
Gdyby to by艂y jedynie brednie, to jeszcze sz艂o by to zdzier偶y膰, ale ma艂o 偶e s膮 to brednie, to jeszcze na dodatek brednie potencjalnie zab贸jcze.
Mo偶e za艂o偶ymy cykl w膮tk贸w o zamachu w smole艅sku, szczepionek wywo艂uj膮cych autyzm i linii WN zabieraj膮cych w nocy mleko krowom?

No ale przecie偶 jeste艣my ostoj膮 tolerancji.
M艂odociany oszust dzia艂a na forum? Nie ma problemu! Banowa膰 go? Po co - przecie偶 mo偶e kto艣 z nim b臋dzie chcia艂 pogada膰.
Kto艣 l偶y moderatora? Nie ma problemu, najwy偶ej moderator z wielk膮 wiedz膮 si臋 wypisze z forum, po co nam on.
Kto艣 podwa偶a prawa fizyki i w obel偶ywy spos贸b komentuje projekt do艣wiadczonego kolegi. No przecie偶 prowadzi rzeczow膮 dyskusj臋!
Na forum pojawia si臋 w膮tek pseudonaukowy gloryfikuj膮cy teorie spiskowe - niech sobie le偶y w dyskusjach og贸lnych.

Efekty tej osobliwie poj臋tej tolerancji wida膰. Wystarczy por贸wna膰 kto pisa艂 dwa lata temu, rok temu i teraz.

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 12:49 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

No c贸偶 Panowie - jeste艣cie jak widz臋 bardzo pewni swoich racji. Staram si臋 reagowa膰 na rozs膮dne zg艂oszenia - st膮d przeniesienie w膮tku do dzia艂u Dyskusje Og贸lne.

Niestety, w odr贸偶nieniu od Was nie znam przyczyn poszukiwania takich informacji i musz臋 dopu艣ci膰 np. sytuacj臋, gdy kto艣 chwyta si臋 przyk艂adowej ostatniej deski ratunku. Oby艣cie sami nie znale藕li si臋 w takim po艂o偶eniu i nie doznali przy tym od otoczenia jedynie braku zrozumienia i znieczulicy.

Oczywi艣cie, je艣li znacie jakie艣 fakty, o kt贸rych nie wiem - prosz臋 o ich przedstawienie. Zareaguj臋 z usuni臋ciem wspomnianego w膮tku w艂膮cznie.

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 13:09 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Kiedy艣 zas艂u偶ony dla forum kolega k24 za艂o偶y艂 temat, kt贸ry by艂 dla niego w艂a艣nie tak膮 desk膮 ratunku. I sko艅czy艂o si臋 to jakby troch臋 inaczej, nieprawda偶? Jako艣 wtedy zabrak艂o tej wyrozumia艂o艣ci.

A z drugiej strony - czy mo偶e kto艣 jeszcze pami臋ta senicza, kt贸ry zas艂u偶enie polecia艂 z forum za permanentne wypisywanie idiotyzm贸w? Dzisiaj niew膮tpliwie by艂by co najwy偶ej przeniesiony do innego w膮tku, 偶eby przypadkiem nie okaza膰 mu braku zrozumienia i znieczulicy.

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 13:12 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Thereminator napisa艂(a):
Kiedy艣 zas艂u偶ony dla forum kolega k24 za艂o偶y艂 temat, kt贸ry by艂 dla niego w艂a艣nie tak膮 desk膮 ratunku. I sko艅czy艂o si臋 to jakby troch臋 inaczej, nieprawda偶? Jako艣 wtedy zabrak艂o tej wyrozumia艂o艣ci.

Rozumiem, 偶e skoro zosta艂 pope艂niony b艂膮d to teraz jest okazja aby "dokopa膰" komu艣 innemu. Czy Twoja reakcja jest form膮 jakiej艣 zemsty? A mo偶e powinni艣my si臋 uczy膰 na b艂臋dach.

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 13:25 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

OK. Skoro ma by膰 luz i wi臋cej tolerancji, to niech b臋dzie - w ko艅cu to nie m贸j cyrk i nie moje ma艂py. Na szcz臋艣cie jak si臋 komu艣 nie podoba, to nie ma obowi膮zku uczestniczenia w forum.

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 15:49 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

h
gsmok napisa艂(a):
No c贸偶 Panowie - jeste艣cie jak widz臋 bardzo pewni swoich racji. Staram si臋 reagowa膰 na rozs膮dne zg艂oszenia - st膮d przeniesienie w膮tku do dzia艂u Dyskusje Og贸lne.

A mo偶e po prostu utworzysz nowy dzia艂 - szarlataneria stosowana? Po co si臋 rozdrabnia膰.
gsmok napisa艂(a):
Niestety, w odr贸偶nieniu od Was nie znam przyczyn poszukiwania takich informacji i musz臋 dopu艣ci膰 np. sytuacj臋, gdy kto艣 chwyta si臋 przyk艂adowej ostatniej deski ratunku.

Widz臋, 偶e 膰wiczysz erystyk臋. W kontek艣cie klasycznego argumentum ad personam jaki w powy偶szy cytacie u偶y艂e艣, zaprawd臋 szyderczo wygl膮da s艂owo "Was" pisane wielk膮 liter膮.
gsmok napisa艂(a):
Oby艣cie sami nie znale藕li si臋 w takim po艂o偶eniu i nie doznali przy tym od otoczenia jedynie braku zrozumienia i znieczulicy.

"Oby艣 nigdy" - kolejny wyj膮tkowo tani przejaw pozamerytorycznej argumentacji, kt贸rej si臋 po Tobie nie spodziewa艂em.
Id膮c Twoj膮 drog膮 rozumowania, lepiej szkodzi膰 daj膮c z艂udn膮 nadziej臋 i zach臋caj膮c do szarlatanerii - masz racj臋, obym nigdy w 偶yciu tak nie zg艂upia艂.
gsmok napisa艂(a):
Oczywi艣cie, je艣li znacie jakie艣 fakty, o kt贸rych nie wiem - prosz臋 o ich przedstawienie. Zareaguj臋 z usuni臋ciem wspomnianego w膮tku w艂膮cznie.

Wystarczy po prostu poda膰 taki fakt, czy ma by膰 na pi艣mie, potwierdzone przez dw贸ch 艣wiadk贸w i po艣wiadczone przez notariusza?
Nie masz ochoty - nie usuwaj, Twoje forum r贸b co chcesz, ale nie udawaj, 偶e si臋 przejmujesz w jakikolwiek spos贸b opini膮 forumowicz贸w.

Thereminator napisa艂(a):
OK. Skoro ma by膰 luz i wi臋cej tolerancji, to niech b臋dzie - w ko艅cu to nie m贸j cyrk i nie moje ma艂py. Na szcz臋艣cie jak si臋 komu艣 nie podoba, to nie ma obowi膮zku uczestniczenia w forum.

Amen. Zgadzam si臋 z Tob膮 jak rzadko.

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 21:02 
100...124 posty
100...124 posty

Do艂膮czy艂(a): Pt, 20 marca 2015, 21:32
Thereminator napisa艂(a):
gsmok napisa艂(a):

A czym偶e innym, ni偶 upadkiem forum, jest tolerowanie przez administracj臋 temat贸w takich jak ten: viewtopic.php?f=49&t=29254 ?

Kolego naucz sie czytac ze zrozumieniem o ile jeszcze nie jest za pozno!
Jaki jest tytul watku? Co jest trescia mojego zapytania? Reszta ma wyjasnic inteligentnym osobom po co mi ta informacja potrzebna a odezwalo sie kilku inteligentnych inaczej piszac zupelnie nie na temat i teraz jeszcze maja pretensje do moderatora? :-) Myslenie nie boli :(
Trescia zapytania jest sprzet radiokomunikacyjny (lampowy) a w szczegolnosci zakres czestotliwosci tego sprzetu w roku 1930.

Pozdrawiam!
Stanis艂aw Chmielarz
http://www.uniprojekt.waw.pl

Kto to jest wynalazca: to jest czlowiek, ktory nie wie, ze wszyscy wiedza, ze cos sie nie da zrobic a on przychodzi i po prostu to robi :-)

G贸ra

PostNapisane: So, 11 kwietnia 2015, 21:16 
100...124 posty
100...124 posty

Do艂膮czy艂(a): Pt, 20 marca 2015, 21:32
disaster napisa艂(a):
Ano w艂a艣nie zg艂osi艂em osobi艣cie ten w膮tek do moderacji.
W jej ramach zosta艂 przeniesiony do dzia艂u dyskusje og贸lne.
Gdyby to by艂y jedynie brednie, to jeszcze sz艂o by to zdzier偶y膰, ale ma艂o 偶e s膮 to brednie, to jeszcze na dodatek brednie potencjalnie zab贸jcze.

Efekty tej osobliwie poj臋tej tolerancji wida膰. Wystarczy por贸wna膰 kto pisa艂 dwa lata temu, rok temu i teraz.

Nie wiem, kto pisal 2 lata temu i co pisal ktos rok temu ale widze tu nadwornych blaznow z przeprasowanym na gladko mozgiem usilujacych robic z innych idiotow :-(
Pierwszy watek, ktory zalozylem dotyczyl _schematu_, ktory mi gdzies zaginal w trakcie przeprowadzek a spadla na mnie lawina postow, ze sie nie znam na wzmacniaczach "gitarowych", pewnie nigdy nie gralem na "porzadnym profesjonalnym sprzecie" nie wiem, ze glosnik robi za filtr dolnoprzepustowy a w ogole to tak jak ja chce to sie nie da :-( Czy to byly listy na temat? Sam zglosilem jeden do moderacji bo niczego nie wnosil w temacie.
Jak tak ma wygladac merytoryczna dyskusja na technicznym forum to ja dziekuje. Szkoda mojego czasu na czytanie bzdetow od nieukow i "rycerzy".

Pozdrawiam!
Stanis艂aw Chmielarz
http://www.uniprojekt.waw.pl

Kto to jest wynalazca: to jest czlowiek, ktory nie wie, ze wszyscy wiedza, ze cos sie nie da zrobic a on przychodzi i po prostu to robi :-)

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Ten w膮tek jest zablokowany. Nie mo偶esz w nim pisa膰 ani edytowa膰 post贸w.  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: