www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest So, 16 grudnia 2017, 19:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 艢r, 15 maja 2013, 07:15 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Pn, 19 wrze艣nia 2011, 23:14
Witam.
Szanowni koledzy.
Mam pytanie; Czy zainstalowanie programu do zamieszczania zdj臋膰, skan贸w, rysunk贸w, itp rzeczy
na forum jest bardzo skomplikowane? Wersja z "lup膮"bardzo by mi odpowiada艂a. Czy kt贸ry艣 z koleg贸w
mia艂by chwil臋 czasu aby odpowiedzie膰 na par臋 pyta艅 w tym temacie?
Stopie艅 trudno艣ci od 1do 10, im wy偶ej tym trudniej.
Czy program jest "po naszemu"?
Warunki techniczne to znaczy "pojemno艣膰"w Bajtach, obcinanie margines贸w, formatowanie i podobne
sprawy.
Mo偶liwo艣膰 usuwania, podgl膮du materia艂u przed ostatecznym wys艂aniem.
Opcja kopiuj-wklej np:schemat贸w.
Jak wida膰 moja wiedza w takich tematach jest mocno w kolorze zielonym, ale mo偶e gdzie艣 jest opis
podobny do zamieszczanych w czasopismach typu PC Format?
W domu mam kilku "spec贸w" ale nie nadaj膮cych si臋 na nauczycieli z powodu tz ADHD.
Pozdrawiam
tedi.

G贸ra

PostNapisane: Wt, 28 maja 2013, 13:34 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 1 kwietnia 2007, 23:29
Tedi nie ma najmniejszego problemu, jestem ch臋tny pom贸c. Tylko napisz mi o co dok艂adnie Ci chodzi: o obr贸bk臋 zdj臋膰 czy o ich zamieszczanie na forum, czy te偶 o jedno i drugie ? To s膮 dwie r贸偶ne rzeczy.
Pozdrawiam,
艁ukasz

G贸ra

PostNapisane: Wt, 28 maja 2013, 15:42 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Jak nie wierzy膰 w cuda?
Ale do rzeczy. Na stacjonarnym z艂apa艂em jakie艣 dra艅stwo,i wykasowanie ca艂kowite dopiero pomog艂o
go uruchomi膰. (internet) Straci艂em du偶o cennych program贸w, a ja ich nie instalowa艂em wi臋c wiadomo
gdzie teraz jestem...
Wi臋c jak kolega ma chwil臋 czasu aby zaprowadzi膰 mnie za r膮czk臋 do celu (do baru) to by by艂o super.
Na pocz膮tek mo偶e kopiowanie zdj臋膰 z "ma艂pki" do PC ta. I jaki艣 program do ewentualnej obr贸bki
to znaczy ograniczenie rozdzielczo艣ci, ewentualnie obcinanie kraw臋dzi, i taka kompresja aby po zamieszczeniu na forum nie rozwala艂o post贸w. Ka偶dy sobie mo偶e powi臋kszy膰 dowolny wycinek.
Programy to mo偶e na forum, a jakie艣 drobne ko艅cowe szczeg贸艂y to telefonicznie bo moje pisanie
trwa wieczno艣膰.
Dzi臋ki za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam.
Tadeusz.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 29 maja 2013, 13:59 
250...374 post贸w
250...374 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 1 kwietnia 2007, 23:29
No to zajmijmy si臋 kopiowaniem. Zak艂adam, 偶e to Windows XP, je偶eli nie prosz臋 daj zna膰, b臋d臋 korygowa艂 opis. Na pocz膮tek jeszcze jedno za艂o偶enie - b臋d臋 u偶ywa艂 terminu "wej艣cie do folderu" a pod nim rozumiem "uruchomienie" folderu. W systemie mo偶na ustawi膰 by folder uruchamia艂 si臋 pojedynczym klikni臋ciem lub podw贸jnym, a nie wiem jak jest ustawione u Ciebie (to dok艂adnie tak jak uruchamiasz przegl膮dark臋 - je偶eli musisz klikn膮膰 ikon臋 dwa razy by j膮 uruchomi膰 to wchodzenie we foldery odbywa si臋 r贸wnie偶 przez podw贸jne klikni臋cie). Pod terminem "folder" rozumiem pozycj臋 na li艣cie w oknie czy te偶 na pulpicie oznaczon膮 偶贸艂t膮 ikonk膮 teczki (ale nie tylko, gdy偶 pozycja "M贸j komputer" te偶 mo偶e by膰 tak traktowana) dawno temu takie co艣 nazywano "katalogiem" (czasy DOS'u). Terminu "plik" b臋d臋 stosowa艂 do wszystkich pozosta艂ych obiekt贸w znajduj膮cych si臋 na li艣cie w oknie czy te偶 na pulpicie. Plik tym si臋 r贸偶ni od katalogu, 偶e ma nazw臋 sk艂adaj膮c膮 si臋 z dw贸ch element贸w rozdzielonych kropk膮: xxxxx.yyy - gdzie xxxxx jest to nazwa, kt贸ra mo偶e mie膰 dowoln膮 ilo艣膰 znak贸w, a yyy to tak zwane rozszerzenie, zwyczajowo tr贸jliterowe 艣wiadcz膮ce o typie danych w pliku (tekst/kod/grafika itp.).
Aby skopiowa膰 zdj臋cia z aparatu cyfrowego/pendrive/urz膮dzenia USB nale偶y:
- Pod艂膮czy膰 urz膮dzenie, je偶eli to pierwszy raz kiedy dane urz膮dzenie jest pod艂膮czane do Twojego komputera to system w prawym dolnym rogu ekranu wy艣wietli komunikat o instalacji nowego urz膮dzenia w toku, a po jej zako艅czeniu powiadomienie 'urz膮dzenie zosta艂o zainstalowane poprawnie'. Je偶eli pojawi si臋 komunikat 'urz膮dzenie nie zosta艂o zainstalowane poprawnie' to nale偶y przygotowa膰 no艣nik ze sterownikami do tego urz膮dzenia (specjalny program - na razie celowo omijam ten krok)
- Poprawnie pod艂膮czone i rozpoznane przez system urz膮dzenie pojawia si臋 w folderze (katalogu jak dawniej pisano) "M贸j komputer" jak kolejny nap臋d (dysk twardy lub inne urz膮dzenie tak zwane 'logiczne'). Nale偶y wej艣膰 w folder "M贸j komputer" a nast臋pnie w otwartym oknie wy艣wietli si臋 lista nap臋d贸w/folder贸w na kt贸rej nale偶y odszuka膰 ten z nazw膮 "Dysk wymienny" i liter膮 nap臋du (mo偶e to by膰 D: E: F: lub inna kolejna litera - to zale偶y od liczby urz膮dze艅 w systemie - nie ma to wi臋kszego znaczenia) lub wr臋cz nazw膮 urz膮dzenia sugeruj膮c膮 producenta pendrive/aparatu/karty pami臋ci (na przyk艂ad KINGSTON, SONY itp...) i liter膮 nap臋du.
- Nale偶y wej艣膰 w odszukane urz膮dzenie (tak jak we folder), po czym w oknie wy艣wietla si臋 jego zawarto艣膰. R贸偶ni si臋 ona w zale偶no艣ci od urz膮dzenia. W strukturze wewn臋trznej poruszamy si臋 wchodz膮c w podfoldery (foldery na danym urz膮dzeniu, oraz zagnie偶d偶one w nich kolejne - mo偶e by膰 wiele poziom贸w) ewentualnie wychodz膮c z nich przyciskiem na g贸rze okna oznaczonym "wstecz" lub "w g贸r臋" ("w g贸r臋" oznacza jeden poziom folder贸w wy偶ej, a "wstecz" oznacza powr贸t do widoku z przed ostatniej akcji/klikni臋cia).
- W艣r贸d znajduj膮cych si臋 we folderach na otwartym urz膮dzeniu nale偶y odszuka膰 pliki (pozycje, kt贸re nie s膮 oznaczone 偶贸艂t膮 ikonk膮 folderu) posiadaj膮ce rozszerzenie graficzne (najcz臋艣ciej jpg, bmp, png). S膮 to zdj臋cia/grafika bitmapowa. Aby upewni膰 si臋 czy to w艂a艣ciwy plik, mo偶na go uruchomi膰 (tak jak wchodz膮c we folder czy uruchamiaj膮c przegl膮dark臋) a system otworzy wybrany plik w programie domy艣lnie s艂u偶膮cym do przegl膮dania danego typu plik贸w. Po wy艣wietleniu zawarto艣ci w odpowiednim programie i upewnieniu si臋, 偶e to o ten plik chodzi mo偶na zamkn膮膰 program z wy艣wietlanym obrazem.
- Je偶eli otwarty plik by艂 tym, kt贸ry chcemy skopiowa膰 nale偶y jednokrotnie klikn膮膰 prawym przyciskiem myszy jego nazw臋 i w menu, kt贸re pojawi si臋 w miejscu wska藕nika myszy wybra膰 pozycj臋 "kopiuj"
- Nast臋pnie nale偶y wybra膰 miejsce docelowe kopiowania - mo偶e to by膰 dowolny folder na dowolnym dysku, lub te偶 pulpit. Je偶eli chcemy plik skopiowa膰 na pulpit to nale偶y przesun膮膰 wska藕nik myszy nad pulpit (mo偶e to wi膮za膰 si臋 z zamkni臋ciem okna zawieraj膮cego list臋 plik贸w z kt贸rych jeden kopiujemy, nie ma to znaczenia) i ponownie klikn膮膰 pojedynczo prawym przyciskiem myszy i tym razem wybra膰 z rozwini臋tego menu pozycj臋 "wklej". Po jej wybraniu plik jest kopiowany na pulpit i tam umieszczona zostaje jego kopia.
- Je偶eli chcemy skopiowa膰 plik w inne miejsce, na przyk艂ad podfolder "Moje Obrazy" we folderze "Moje Dokumenty" nale偶y otworzy膰 na pulpicie folder "Moje dokumenty" a nast臋pnie w otwartym oknie otworzy膰 podfolder "Moje obrazy". W otwartym oknie nale偶y jednokrotnie klikn膮膰 prawym przyciskiem myszy i z rozwini臋tego menu wybra膰 pozycj臋 "wklej". Plik zostanie skopiowany do wybranego folderu (podfolderu). Tak post臋pujemy w przypadku ka偶dego folderu do kt贸rego/ z kt贸rego chcemy skopiowa膰 dane.
Je偶eli masz jakie艣 pytania to bardzo prosz臋 - postaram si臋 obja艣ni膰 co i jak. Pliki kasuje si臋 klikaj膮c je prawym przyciskiem myszy i z rozwini臋tego menu wybieraj膮c pozycj臋 "usu艅" wi臋c je偶eli m贸j opis jest zrozumia艂y to mo偶esz po膰wiczy膰 sobie kopiowanie i kasowanie plik贸w, tylko uwa偶aj 偶eby nie skasowa膰 za wiele :-)
Pozdrawiam !

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 29 maja 2013, 21:32 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

To mamy co nast臋puje
PC w艂膮cz-strona startowa-Canon pod艂膮czony-w艂膮cz wy艣wietla si臋 okno z nazw膮 aparatu -wybierz program
do uruchomienia tej akcji-wybieram kreator skanera i aparatu fotograficznego-ok-dalej-wybierz obrazy
do skopiowania-usuwam zb臋dne ptaszki, zostawiam to co potrzebuj臋 z ca艂ej karty pami臋ci-dalej
nazwa obraz贸w i miejsce docelowe. Nazwa wpisana w tabelce pod1. POD 2 miejsce to moje obrazy-
-dalej- inne opcje -nic-dalej-zako艅cz.
Wy艣wietla si臋 ramka, na niebieskim pasku tytu艂 obrazka, ni偶ej za 偶贸艂t膮 kopert膮 adres i nazwa moich
obraz贸w.Dwa klikni臋cia i mamy pe艂ny obraz z lup膮 +/- zamykamy do poziomu strony startowej.
Start-moje obrazy i jest! Wybieram, dwa klikni臋cia +dwa klikni臋cia = nazwa.jpg-irfanview(Zoom843X632)
Nie poszed艂em Twoj膮 drog膮 bo zainstalowany niedawno program do skanera drukarki troch臋 na mnie
wymusi艂 takie zachowanie, a nie bra艂em go wcale pod uwag臋.Ale Tw贸j wysi艂ek nie poszed艂 na marne
bo si臋 ruszy艂em.Czy na tym programie da si臋 osi膮gn膮膰 to co chcia艂em? Je偶eli tak to prosz臋 o ci膮g dalszy.
Musia艂em klepa膰 to dwa razy bo MINI HP zaliczy艂 zwiech臋 i pomog艂o dopiero wyj臋cie baterii.
Wielkie dzi臋ki
Pozdrawiam.
Tadeusz.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 29 maja 2013, 22:02 
Witam Szanownych Koleg贸w,

Tedikruk111, Dark_one, a mo偶e program "TeamViewer" by dodatkowo pom贸g艂?. Jest to darmowy program do zdalnego zarz膮dzania pulpitem:

http://www.teamviewer.com/pl/

Mo偶na by w czasie rzeczywistym rozmawia膰 i przeprowadzi膰 zdaln膮 nauk臋.

Pozdrawiam serdecznie

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 29 maja 2013, 23:37 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Witam Tat臋 _chomika.
To jest pewien pomys艂 ale jest pewne "ale" a mianowicie ja osi膮gn臋 moj膮 zachciank臋 i w zasadzie tylko
ja, ewentualnie jeszcze jaki艣 ch臋tny si臋 znajdzie. A co z tymi co zacz臋li "trawi膰" temat?
Mo偶e jaki艣 dziadzia te偶 skorzysta? Bo kolega dark_one fajnie opisuje ten temat. Wersja
dla m..... przedszkolak贸w komputerowych.Jest tyle w膮tk贸w minimalnie lampowych to mo偶e ten te偶
si臋 uchowa? Bo jak widz臋 fotk臋 wielko艣ci bilbordu to si臋 odechciewa przesuwania g贸ra-d贸艂, lewo-prawo.
A mo偶e si臋 myl臋?
Pozdrawia tata 艣winek morskich bezskutecznie poszukuj膮cego du偶ego drucianego chlewika dla swoich
pasibrzuch贸w (za jakie艣 cz臋艣ci).
Tadeusz.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 02:11 
W porz膮dku. Nie ma sprawy. W takim razie ja r贸wnie偶 dodam swoje trzy grosze do nauki.
Generalnie zale偶y gdzie chcesz ten plik zmieni膰 i co to za plik. Plik graficzny mo偶na zmieni膰 przynajmniej na kilka sposob贸w. Oto kilka z nich:

1. Pierwszy spos贸b. Za艂贸偶my, 偶e mamy du偶膮 ilo艣膰 plik贸w graficznych i chcemy zmieni膰 pojedynczo ich wielko艣膰. Wtedy 艣ci膮gamy program z podanego przeze mnie za艂膮cznika i instalujemy go.
Potem, po instalacji, musimy znale藕膰 w danym katalogu/folderze na dysku plik graficzny, kt贸ry chcemy zmieni膰. Zaznaczamy go, 偶eby si臋 pod艣wietli艂 i klikamy prawy klawisz myszy.
Wybieramy polecenie "Resize Picture". Pojawi nam si臋 okno. Wybieramy dan膮 rozdzielczo艣膰, kt贸ra nas interesuje i zatwierdzamy "OK". Nowy plik ze zmienion膮 rozdzielczo艣ci膮 pojawi si臋 w katalogu/folderze,
pod tak膮 sam膮 nazw膮 jak plik, tylko z dodanym s艂owem na ko艅cu (w zale偶no艣ci od naszego wcze艣nieszego wyboru rozdzielczo艣ci).

Je艣li chcemy to zrobi膰 hurtowo/masowo dla wielu wybranych przez nas plik贸w, to najpierw nale偶y zaznaczy膰 interesuj膮ce nas pliki, czyli mysz膮 klikamy raz, potem drugi i kolejny plik z wci艣ni臋tym klawiszem CTRL.
Je艣li chcemy zaznaczy膰 wszystkie pliki do konwersji w danym katalogu, to nale偶y albo nacisn膮膰 skr贸t klawiaturowy CTRL+A, albo Menu Edycja->Zaznacz wszystko.
Jak ju偶 zaznaczymy pliki, to znowu prawy klawisz myszy->Resize Picture->itd. post臋pujemy jak wcze艣niej. Ale robimy to tylko raz. Wystarczy wobec tego tylko raz zaznaczy膰 co chcemy konwertowa膰 i po wybraniu "Resize Picture" program zrobi to za nas automatycznie.

2. Drugi spos贸b. Za艂贸偶my, 偶e na danej stronie internetowej s艂abo widzimy obrazek/tekst w przegl膮darce internetowej. Wystarczy nacisn膮膰 skr贸t klawiaturowy CTRL+ lub CTRL-
i powi臋kszymy w ten spos贸b tekst/wycinek obrazka lub pomniejszymy. Je艣li zrobimy to wielokrotnie, to o tyle w艂a艣nie razy zwi臋kszymy lub zmniejszymy tekst/obrazek.
To dobry spos贸b, gdy jeste艣my ju偶 starsi wiekiem i niedowidzimy. Wystarczy zrobi膰 CTRL+ ile艣 razy i tekst mamy powi臋kszony i mo偶emy go 艂atwiej odczyta膰.

3. Trzeci spos贸b. Za艂贸偶my, 偶e mamy zainstalowany program IrfanView w komputerze. Wtedy otwieramy plik z danym obrazkiem w Irfanview, i klikamy menu Obraz->Zmie艅 rozmiar obrazu (lub skr贸t klawiaturowy CTRL+R) i wybieramy
z pojawiaj膮cego si臋 okna rozdzielczo艣膰 dla nowego obrazka. Pisz臋 to co wy艣wietla si臋 u mnie w menu, bo mam je w Irfanview spolonizowane (po polsku). Je艣li masz program w wersji angielskiej, albo jak masz jeszcze inny
j臋zyk to daj zna膰, co wy艣wietla Ci si臋 po naci艣ni臋ciu skr贸tu klawiszowego "a" (od about, czyli o programie). Podaj mi wersj臋 programu, kt贸ry si臋 pojawi (napis Version: i_tu_jakis_numer_z_kropka), a wrzuc臋 odpowiedni膮 paczk臋 do 艣ci膮gni臋cia, by mo偶na by艂o mie膰 program w wersji polskiej.

4. Czwarty spos贸b. Uruchamiamy przegl膮dark臋 i wpisujemy adres:

http://www.picresize.com

Tam nale偶y klikn膮膰 "Browse" (Przegl膮daj, po polsku) i nacisn膮膰 Continue. Dalej metod膮 pr贸b i b艂臋d贸w mo偶na doj艣膰 jak przerobi膰 plik. Nie podaj臋, bo musia艂bym ca艂膮 stron臋 po angielsku na polski t艂umaczy膰.

5. Pi膮ty spos贸b. Istnieje wi臋cej program贸w do obr贸bki grafiki ni偶 Irfanview. Tak naprawd臋 Irfanview to tylko przegl膮darka graficzna do przegl膮dania zdj臋膰. By j膮 udoskonali膰 i ulepszy膰 dodano z czasem r贸偶ne dodatki do obr贸bki grafiki. Z innych, znanych program贸w do obr贸bki zdj臋膰 mo偶na wymieni膰: Gimp (darmowy program o du偶ych mo偶liwo艣ciach) i Photoshop (p艂atny program o bardzo du偶ych mo偶liwo艣ciach). Tak naprawd臋 do typowych warunk贸w do domu, wystarczy w zupe艂no艣ci darmowy Gimp. Ale to ju偶 s膮 programy do bardziej zaawansowanego u偶ytkownika. Do potrzeb, kt贸re obecnie Drogi Tedikruk111 potrzebujesz, s膮 niepotrzebne.

6. Sposob贸w pewnie znalaz艂oby si臋 wi臋cej, ale jest ju偶 obecnie 3 nad ranem, a po drugie, nie chc臋 przesadza膰 z t膮 moj膮 epopej膮 pisarsk膮. W razie czego po prostu pisz. Postaram si臋, tak jak Kolega dark_one odpowiedzie膰.

PS. Je艣li chodzi o druciany chlewik dla pasibrzuch贸w, to niestety nie pomog臋, bo jestem Tata chomika, ale tylko z nazwy niestety. Po prostu przy zak艂adaniu konta chcia艂em by膰 oryginalny i wybra艂em taki nick, a nie inny. Przykro mi. Je艣li jednak kiedy艣, w przysz艂o艣ci bym na co艣 takiego trafi艂 dam zna膰.

Pozdrawiam niezmiennie i serdecznie,
Andrzej

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 13:59 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

O rany zasypa艂o mnie. Teraz mam uczucie jak bym mia艂 dokona膰 zakupu w hipermarkecie, Stoi mn贸stwo
szpejstwa, to n臋ci.to kusi, a to cena, a to kolor. Pomo偶e tylko kole偶anka ma艂偶onka. Ale nie w tym wypadku. To mo偶e zaczniemy od d..... strony. W po艣cie na forum jest zamieszczona fotografia jako
za艂膮cznik. Wielko艣膰 tej miniaturki na ekranie 10 calowym (czy wielko艣膰 ma znaczenie?) mniej wi臋cej
pude艂ka zapa艂ek. Jak klikniemy to wype艂ni prawie lub ca艂y ekran, ale zamiast strza艂ki jest lupa z opcj膮
+/- w 艣rodku. I w tym wypadku mo偶na powi臋ksza膰 ile si臋 da, ale nie ca艂o艣膰 tylko wybrany fragment.
To do tego dobierzemy odpowiedni program "obr贸bkowy" aby nie rozwala膰 wielko艣ci膮 post贸w.
Pytanie troch臋 obok: 艣ci膮gam pdf. Po 艣ci膮gni臋ciu ukazuj臋 si臋 lista co by艂o 艣ci膮gane. Ale po otworzeniu
i przegl膮dni臋ciu zamykam i gdzie艣 to wszystko znika i nie mo偶na potem odnale藕膰. Czy to trzeba jako艣膰
zapisa膰 w pami臋ci trwa艂ej? Albo gdzie szuka膰.Czasem si臋 okazuje 偶e to co si臋 艣ci膮ga艂o to jakie艣 badziewie
i nie warto zapisywa膰.
Pozdrawiam z deszczowego Krakowa,nie pami臋tam aby w Bo偶e Cia艂o nie la艂o.
Tadeusz.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 18:18 
Wielko艣膰 miniaturki zdj臋cia nie ma znaczenia. To tylko oznaczenie graficzne pliku.
Chcia艂bym wiedzie膰, jaki za艂膮cznik na forum pokazuje si臋 na ca艂ym ekranie. B臋d臋 m贸g艂 to zobaczy膰 u siebie i odpowiednio si臋 do tego odnie艣膰.
W tym celu wejd藕 na stron臋 forum Triody z tym za艂膮cznikiem i podaj mi jaki ma ta strona adres, b臋dzie u g贸ry w pasku adresu przegl膮darki podane:
viewtopic.php i tak dalej. Prosz臋 podaj ca艂y tytu艂, kt贸ry si臋 u Ciebie pojawia. B臋d臋 m贸g艂 zobaczy膰 u siebie ten za艂膮cznik.
To po pierwsze.
Po drugie, mo偶esz 艣ciagn膮膰 ten za艂膮cznik, te zdj臋cie do siebie na dysk twardy i tam go obrobi膰, tak by m贸c dowolnie go ogl膮da膰.
To si臋 wi膮偶e z drugim pytaniem, czyli o 艣ci膮gni臋cie pliku pdf.
Powiedz Drogi Tedi, jakiej u偶ywasz przegl膮darki internetowej, to powiem Ci, gdzie przegl膮darka domy艣lnie zapisuje swoje pliki. Wtedy bez problemu je znajdziesz.

Andrzej

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 18:32 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Na przyk艂ad co艣 takiego.Wprawdzie nie ca艂kiem to ale mniej wi臋cej, bo szukane na szybko:
http://trioda.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=24251&p=268842#p268842
Tadeusz.
Albo ten schemacik. http://trioda.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=25174&p=267751#p267751

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 18:53 
Dobra, ju偶 wiem w czym rzecz. Wszystko przez ma艂y ekranik 10 cali i jego rozdzielczo艣膰. Wobec tego je艣li chcemy zobaczy膰 na stronie forum ca艂y obrazek,
to klikamy na miniaturk臋 zdj臋cia na forum (pojawi si臋 r膮czka i nale偶y klikn膮膰). I w tym momencie u Ciebie jest prawdopodobnie +/- w 艣rodku.
Robimy wi臋c teraz tak. Trzymamy klawisz CTRL i naciskamy klawisz - (minus). Czyli to sk贸t klawiaturowy CTRL-
Powtarzamy t膮 operacj臋 tyle razy a偶 zobaczymy ca艂y obrazek na ekranie monitora. W tym celu trzymamy klawisz CTRL i naciskamy wielokrotnie klawisz -
Jak ju偶 b臋dziemy mie膰 ca艂y obrazek na ca艂ym ekranie, b臋dzie mo偶na u偶y膰 lupki.

W ten spos贸b mo偶na te偶 ogl膮da膰 strony internetowe w przegl膮darce na wi臋kszych monitorach, w przypadku gdy niewidzimy tekstu. Po prostu sobie powi臋kszamy/pomniejszamy tekst/obrazek. Tyle, 偶e nie u偶ywamy wtedy
skr贸tu klawiaturowego CTRL- tylko CTRL+

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 19:34 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Ja na razie mam to tak zrobione: korespondencja i przegl膮d stron realizowany jest przez HP Mini
( te 10 cali ) a nowe programy 艂adowane s膮 do stacjonarnego PC. Bo monitor od peceta
"robi " dodatkowo za telewizor do satelity. I ponadto jest udogodnienie, tu si臋 czyta a tam wklepuje.
Sam musz臋 sprawdzi膰 jak te strony prezentuj膮 si臋 na du偶ym...

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 19:45 
Na du偶ym b臋dzie tylko lepiej niz na ma艂ym. Sprawd藕 i zobaczysz.
Powi臋ksza膰 i pomniejsza膰 strony przez przegl膮dark臋 mo偶esz na obu. Na ka偶dym monitorze to zadzia艂a.
Pami臋taj, 偶e CTRL+ powi臋kszasz, CTRL- pomniejszasz.
Im wi臋kszy monitor tym wygoda jest lepsza. Ja np. u偶ywam dw贸ch naraz i przechodz臋 od jednego do drugiego automatycznie. Wszystko jest w ramach jednego du偶ego pulpitu.

G贸ra

PostNapisane: Cz, 30 maja 2013, 20:05 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Firefox to o to chodzi艂o? Czy jest nadzieja na uruchomienie mojej zachcianki? Mam grzecznie"szczeka膰"?
Bro艅 Bo偶e nie pop臋dzam, ale temat g艂贸wny gdzie艣 zosta艂 przysypany.

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: