www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest Pn, 11 grudnia 2017, 04:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 23 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: Pt, 26 kwietnia 2013, 20:33 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 07:33
Jeszcze troch臋 cierpliwo艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 6 listopada 2013, 07:35 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): N, 20 lipca 2008, 11:06
Bry,

Tak tylko niesmialo zapytam, czy cos moze ruszylo z dostepem 'nie tylko przez przegladarke';)

鈥"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 6 listopada 2013, 09:35 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Na razie niewiele si臋 ruszy艂o z praktycznego punktu widzenia :oops: . 艢ledz臋 poczynania administrator贸w phpBB, kt贸rzy zainstalowali to rozszerzenie i niestety borykaj膮 si臋 z r贸偶nymi k艂opotami. Nie chc臋 si臋 uczy膰 na w艂asnych b艂臋dach - wol臋 na cudzych. Dodatkowo musz臋 teraz zrobi膰 aktualizacj臋 oprogramowania Forum do nowej wersji 3.12 i b臋dzie to 艂atwiejsze bez zainstalowanych dodatkowych rozszerze艅. Najgorsze jednak zostawi艂em na koniec. Tw贸rcy skryptu phpBB zapowiadaj膮, 偶e na wersji 3.12 ko艅czy si臋 wsp贸艂praca z najcz臋艣ciej obecnie zapewnianymi przez dostawc贸w internetowych wersjami php oraz mySQL. Nie wiem jeszcze jakie z tym si臋 zaczn膮 "zabawy" zwi膮zane z zapewnieniem wsparcia ze strony serwera Triody dla nowych wersji phpBB (wy偶szych od 3.12 a mo偶e to b臋dzie wersja 4?). Nie wykluczy艂bym sytuacji, gdy Tapatalk i phpBB b臋d膮 ze sob膮 kolidowa艂y ze wzgl臋du na wymagane wersje narz臋dzi dost臋pnych na serwerze. Jaki to k艂opot przekona艂em si臋 na w艂asnej sk贸rze np. gdy okaza艂o si臋 偶e oprogramowanie Smarty, z kt贸rego korzysta艂em w pewnym projekcie przesta艂o mi "dzia艂a膰" z now膮 wersj膮 PHP z powodu jednej niekompatybilnej funkcji :( .

Wiem, 偶e brak mo偶liwo艣ci przegl膮dania Forum za pomoc膮 smartfon贸w i tablet贸w jest coraz wi臋ksz膮 niedogodno艣ci膮 i w ko艅cu b臋d臋 musia艂 takie rozszerzenia w postaci dodatkowego niezale偶nego oprogramowania lub "natywnej wtyczki" phpBB zainstalowa膰. Chc臋 jednak zminimalizowa膰 potencjalne k艂opoty. Nie jestem tylko administratorem technicznym (do tego zmusza mnie status w艂a艣ciciela serwera Trioda) ale przede wszystkim u偶ytkownikiem i pasjonatem lamp elektronowych.

B臋d臋 wdzi臋czny za konkretne linki do phpBB z obs艂ug膮 Tapatalk. A mo偶e kto艣 z U偶ytkownik贸w ma w艂asne do艣wiadczenia z tym rozszerzeniem - chodzi mi o do艣wiadczenia w艂asne a nie jako u偶ytkownika na innym forum.

G贸ra

PostNapisane: So, 9 listopada 2013, 10:28 
moderator

Do艂膮czy艂(a): Wt, 12 sierpnia 2003, 08:14
Eeee? W艂a艣nie wszed艂em na forum smartfonem (Tableta nie mam i nie zamierzam mie膰) i dzia艂a.
Przyda艂aby si臋 tylko inna sk贸rka, kt贸ra wy艣wietla posty na ca艂膮 szeroko艣膰 ekranu, a informacje kto i kiedy umie艣ci膰 nad lub pod postem.

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 13 listopada 2013, 23:21 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): N, 20 lipca 2008, 11:06
Tez nie mam problemu z smartphone'm. Ale... Moze zamiast tapatalku daloby rade dokoptowac wersje 'mobilna' forum? Z troche przeorganizowanym UI i wieksza czcionka? Trafilem na cos takiego: http://phpbb-mobile.com/

EDYTA:
Detekcja sesji (mobile): http://www.artodia.com/phpbb-styles/mobile/tutorials/mobile-detection/
Skory: http://www.artodia.com/phpbb-mobile-styles/

鈥"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 4 lutego 2015, 16:39 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Cz, 11 grudnia 2008, 21:41
gsmok jest szansa na Tapatalka?:)

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 4 lutego 2015, 20:29 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Na razie niestety nie. Najwi臋kszym problemem, kt贸ry b臋d臋 musia艂 przezwyci臋偶y膰 w najbli偶szym czasie to przeniesienie Forum na nowsz膮 wersj臋 silnika. Odk艂adam to z dnia na dzie艅 od d艂u偶szego czasu bo to ryzykowne i czasoch艂onne przedsi臋wzi臋cie, a ja teraz po prostu "robi臋 bokami" w pracy. W nowej wersji Forum by膰 mo偶e nie ma problemu z obs艂ug膮" mobiln膮".

G贸ra

PostNapisane: 艢r, 4 lutego 2015, 22:32 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Cz, 11 grudnia 2008, 21:41
Ok, to czekamy :wink:

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 23 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 1 go艣膰

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: