www.trioda.com

Forum mi艂o艣nik贸w lamp i retro radiotechniki
Teraz jest So, 16 grudnia 2017, 19:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 161 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Edycja postu
PostNapisane: Cz, 9 czerwca 2011, 16:21 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 18 wrze艣nia 2005, 18:47
Jestem za FAQ i za archiwizacj膮/artyku艂ami.

Merytorycznie bardzo ma艂o jestem w stanie pom贸c :(
Potrafi臋 sk艂ada膰 dokumenty LaTeX-em w tym prezentacje i ksi膮偶ki. Znam te偶 HTML i mam wiedz臋 odno艣nie licencji z rodzaju wolnych i otwartych.

Osobny w膮tek te偶 si臋 przyda (np cele, dzia艂ania, koordynacja).
Je艣li potrzebna by艂aby szybsza koordynacja to m贸j gg:2056811.

Pozdrawiam :D

G贸ra

PostNapisane: Cz, 9 czerwca 2011, 22:52 
20...24 posty
20...24 posty

Do艂膮czy艂(a): Pt, 4 grudnia 2009, 18:34
Witam
Odno艣nie mo偶liwo艣ci edycji post贸w, to widz臋 to w nast臋puj膮cy spos贸b, kt贸ry mo偶e nieco pom贸c.
Wielokrotnie zdarzy艂o mi si臋 przeczyta膰 w w膮tkach, 偶e jest to forum in偶ynieryjne 鈥 No dobrze, o charakterze in偶ynieryjnym. To zobowi膮zuje do jakiego艣 minimum etykiety. Jak kto艣 wypowiada si臋 tutaj to zastanowi si臋 zapewne, co i jak chce napisa膰. Jak robi to niedbale, pope艂niaj膮c b艂臋dy i u偶ywaj膮c slangu w stylu 鈥瀢ykmini艂em wzmacniacz鈥, 鈥瀗a szarzce鈥, czy 鈥瀔ondy鈥, 鈥瀙otki鈥 (a偶 mi wstyd takich pseudo nazw u偶ywa膰), to i tak sam ich nie poprawi, bo nie pogodzi si臋 z faktem, 偶e kto艣 mo偶e oczekiwa膰 od takiego偶 jegomo艣cia czego艣 tak niemo偶liwego, jak konieczno艣膰 zrozumia艂ego wypowiadania si臋, wi臋c dost臋pno艣膰 edycji nie za wiele mu da.
Inni u偶ytkownicy zabieraj膮c g艂os zastanowi膮 si臋 nad wypowiedzi膮 i po napisaniu jej raczej nie b臋d膮 potrzebowa膰 edycji swojego postu.

Elektronika jak膮 by nie by艂a jest dziedzin膮 nauk 艣cis艂ych, to nawet jako hobby powinna obligowa膰 nas chocia偶 do tego, 偶eby wypowiada膰 si臋 w spos贸b staranny i mo偶liwie zrozumia艂y bez konieczno艣ci posi艂kowania si臋 ko艂em ratunkowym o nazwie 鈥濫dycja鈥
Skoro ja 鈥 b臋d膮c jedyne po szkole zawodowej mog臋 co艣 takiego poj膮膰, to chyba ka偶dy da rade. :)
Jak zostawi膰 edycje, to na maksymalnie jedn膮 godzin臋.
Tak na marginesie, odnosz膮c si臋 do powy偶szego, to jak cz艂owiekowi wytyka si臋 b艂膮d ortograficzny, a cz艂owiek ten widzi, jak takie slangowe s艂owa przechodz膮 p艂azem, to po prostu najpierw si臋 irytuje, a p贸藕niej zaczyna obawia膰 si臋 pisa膰 czegokolwiek. Koniec marginesu ;)

Na opcji ShoutBox forum mog艂o by faktycznie straci膰, dlatego, 偶e przedyskutowywana na nim wiedza po prostu ulatuje w niebyt.
Szkoda mi straty dw贸ch obeznanych w tej dziedzinie koleg贸w.

Sam odczuwam ci膮g艂y niedosyt wiedzy i nie mog臋 oprze膰 si臋 wra偶eniu, 偶e osobi艣cie straci艂em na ich odej艣ciu.
Nie prowadzi艂em z nimi dyskusji, poniewa偶 wystarcza艂y mi ich odpowiedzi zawarte w cudzych w膮tkach.

Jakie艣 globalne (dla danego dzia艂u) FAQ mog艂oby okaza膰 si臋 przydatne dla wyj膮tkowo leniwych odwiedzaj膮cych.
Wiedza, kt贸r膮 chce si臋 zdoby膰 utrwala si臋 w du偶o wi臋kszym stopniu, gdy w pozyskiwanie jej wk艂ada si臋 jaki艣 wysi艂ek. Chocia偶by zwi膮zany z jej odnalezieniem, ale takie FAQ uchroni艂oby nasz od powtarzaj膮cych si臋 temat贸w o w膮tpliwej zawarto艣ci merytorycznej... Sam nie wiem, czy lepiej, 偶eby by艂o, czy nie.
Pytania kontrolne z podstawowej elektroniki na wst臋p 鈥 jak najbardziej tak.
Nie chce, 偶eby forum si臋 kurczy艂o, ale jak ma man przybywa膰 u偶ytkownik贸w bez wiedzy minimalnej, kt贸r膮 mog膮 posi膮艣膰 w tydzie艅 lub dwa, tylko po to, 偶eby si臋 z nimi u偶era膰, lub wdawa膰 w utarczki tylko dlatego, 偶e nie maj膮 ochoty wykaza膰 si臋 minimaln膮 samodzielno艣ci膮? Sami oce艅cie prosz臋.

Przepraszam, 偶e i nie ca艂o艣膰 wypowiedzi nale偶y do g艂贸wnego tematu.
Mam nadzieje, 偶e nikogo nie rozz艂o艣ci艂em, bo nie takie s膮 moje intencje.
Pozdrawiam
Roman z Pi艂y

G贸ra

PostNapisane: Cz, 9 czerwca 2011, 23:40 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 18 wrze艣nia 2005, 18:47
Mo偶e jeszcze dodam co艣 od siebie:

Edycja : nie potrzebuj臋, ale te偶 nie zabraniam innym :wink:

Liter贸wka : Alek mi kiedy艣 zaczerwienia艂 wszystkie posty. To 偶e mimo takiego nawa艂u pracy i problem贸w na forum mia艂 czas i po艣wi臋ci艂 mi sw膮 uwag臋 uwa偶am za bardzo mi艂e i rozczulaj膮ce :mrgreen: Gdyby by艂a taka bu藕ka to z ch臋ci膮 bym j膮 wstawi艂 :heart:

Kasowanie post贸w i tematyczno艣膰 : Pal pieron kwestia prawna. Pal pieron czy lampowe. Pal pieron czy z rowerami. Mi ta wiedza jest potrzebna :cry: Takiej wiedzy nigdzie si臋 nie u艣wiadczy :( Zarchiwizowa艂 ten w膮tek kto艣 :?:

Mo偶e usi膮d藕my do okr膮g艂ego sto艂u, zawiadommy r贸wnie偶 tych kt贸rzy odeszli, wypunktujmy problemy i 偶ale, chocia偶 spr贸bujmy :roll:

--edit--

Prawda zawsze jest gdzie艣 po艣rodku - tak mi si臋 przypomnia艂o i te偶 chcia艂em tutaj doda膰.

Ostatnio edytowano Pt, 10 czerwca 2011, 01:41 przez ...:::SQL:::..., 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: Pt, 10 czerwca 2011, 00:21 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): N, 20 lipca 2008, 11:06
Chetnie pomoge przy FAQ! Moge skladac w LaTeX'u -- Worda sie nie podejmuje ;) Jesli trzeba, moge tez cos popisac, choc moja wiedza (w porownaniu z MOZGAMI tego forum jest miniaturowa ;))

鈥"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: N, 19 czerwca 2011, 10:12 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 24 stycznia 2010, 11:20
Nie chc臋 zak艂ada膰 nowego tematu to napisz臋 tutaj-czy da艂o by si臋 tak zrobi膰, aby linki umieszczane w postach otwiera艂y si臋 w nowym okienku?

G贸ra

PostNapisane: N, 19 czerwca 2011, 10:15 
375...499 post贸w
375...499 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Pn, 24 listopada 2008, 11:27
O tym ju偶 by艂a dyskusja. Otwieraj膮 si臋 w tym samym i to jest celowe dzia艂anie, a jak chcesz w osobnym to jaki艣 ctr+klik czy co艣 innego, zale偶nie od przegl膮darki.

G贸ra

PostNapisane: N, 19 czerwca 2011, 10:18 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): So, 2 kwietnia 2005, 20:42
Albo klika膰 za pomoca rolki - w IE i FF powoduje to otwarcie linka w nowej zak艂adce.

G贸ra

PostNapisane: N, 19 czerwca 2011, 13:50 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): N, 24 stycznia 2010, 11:20
Dzi臋kuj臋 za wyja艣nienie.
Pozdrawiam!

G贸ra

PostNapisane: Pn, 14 listopada 2011, 14:31 
625...1249 post贸w
625...1249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Pn, 19 wrze艣nia 2011, 23:14
Mam pytanie do moderatora.Co oznacza czarna kropka na okr臋gu postu [na godz 10]? Jednocze艣nie nie zmienia koloru na czerwony po najechaniu kursorem [tytu艂 p
ostu nie kropka].I jeszcze jedno,przegl膮daj膮c forum trafi艂em na takie zdanie;nie masz uprawnie艅 do czytania tego w膮tku;Prosz臋 o udzielenie odpowiedzi.Nie zak艂ada艂em nowego w膮tku ten wydaje si臋 odpowiedni. Pozdrawiam.

G贸ra

PostNapisane: So, 28 wrze艣nia 2013, 23:06 
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Do艂膮czy艂(a): N, 20 lipca 2008, 11:06
Mam pytanie do administracji/moderacji w temacie. Po raz ktorys juz tenze czlonek edytuje swoje posty i rozwala caly watek robiac dziury.

Czy mozna tego czlonka spacyfikowac zabierajac mu uprawnienia do edycji swoich postow? Wiem, ze byla dyskusja o tym wczesniej i mozna bylo to zrobic tylko na poziomie calego forum -- czy to w dalszym ciagu jest jedyna z opcji? Czy nowy silnik forum nie pozwala na pozbawienie mozliwosci edycji swoich postow dla notorycznych 'lamaczy' etykiety/regulaminu?

鈥"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
鈥擜lbert Einstein

tomdrabas.com
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: Cz, 10 pa藕dziernika 2013, 21:00 
3125...6249 post贸w
3125...6249 post贸w

Do艂膮czy艂(a): Wt, 8 kwietnia 2003, 07:33
Niestety parametry edycji odnosz膮 si臋 do ca艂ego Forum. Mo偶na by pr贸bowa膰 kombinowa膰 co艣 z Grupami, ale dla jednego u偶ytkownika gra nie jest warta 艣wieczki.

G贸ra

Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 161 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 2 go艣ci

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: